19.08.2023 у Чернігові: хто ставив підпис та куди звертатися за допомогоюУ вівторок, 29 серпня, у Чернігові пройшов брифінг очільника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, який, зокрема, стосувався питань наслідків ракетного обстрілу обласного центру, який російські окупанти здійснили 19 серпня.

-Всього, на сьогодні, 214 постраждалих. З них 7 людей загинуло й 57 було шпиталізовано. Іншим постраждалим надавалася амбулаторна допомога й вони були відпущені до дому. На сьогодні у лікарнях лишається 47 пацієнтів. В тому числі 7 дітей. 2 людей знаходяться у тяжкому стані (міська влада заявляла, що крім 2 людей у тяжкому стані, що лікуються у Чернігові, ще двоє постраждалих у тяжкому стані перебувають у лікарнях Києва, - прим.). З усіма працюють психологи. Вся необхідна медична допомога всім постраждалим надається, - розповів начальник Чернігівської ОВА. – В частині руйнувань та пошкоджень: на сьогодні 78 будинків та будівель зазнали руйнувань. Створений єдиний центр допомоги, який працює, який приймає заяви від постраждалих. На сьогодні 822 особи звернулися за допомогою. Я хочу подякувати усім волонтерам (14 благодійних організацій долучилися до допомоги постраждалим: це й грошові виплати, й продуктові набори, й будівельні матеріали). Радою оборони області були прийняті всі рішення, які дозволяють міській раді дуже швидко розпочати відновлювальні роботи. Міська рада вже виділила кошти. У першу чергу це дахи, адже це критично – скоро наступлять дощі й це треба зробити дуже-дуже швидко.

Про поліцію, владу та заяви на допомогу

До нас зверталися читачі з постраждалих від ракетного обстрілу будинків, які розповідають, що до них приходили поліцейські, які знімали на камери пошкоджені оселі після чого мешканці писали заяви до поліції. Але чи є ці заяви – заявами й на відшкодування збитків й який має бути подальший алгоритм дій - цього наші читачі до кінця не розуміли. За роз’ясненнями ми звернулися до начальника ОВА:

В'ячеслав Чаус

-Поліція фіксує факт злочину. Тобто поліція та інші правоохоронні органи збирають доказову базу російського злочину, який відбувся у Чернігові 19 серпня, - розповів В’ячеслав Чаус.

За словами очільника області, заява у поліцію не пов’язана з компенсаціями чи відшкодуваннями. За цим потрібно звертатися окремо:

-Є єдиний центр допомоги. Він створений, він анонсований, ця інформація є у відкритому доступі. Туди можуть звертатися усі постраждалі за отриманням будь-якої допомоги, консультацій та фіксації усіх пошкоджень. На сьогодні у єдиному центрі допомоги працюють усі підрозділи – це й цивільний захист, й соціальні служби, - каже очільник Чернігівської області. - Основні пошкодження – це дахи та вікна. Всі рішення прийняті й роботи найближчим часом розпочнуться.

Нагадаємо, у минулу п’ятницю, 25 серпня, чиновники міськради заявляли, що єдиний центр допомоги розташований в одному з комунальних закладів міста (точну адресу не називали), й має працювати ще щонайменше тиждень. Але, за словами посадовців Чернігівської міської ради, що прозвучали 29 серпня під час загальноміської наради, роботу центру вже переорієнтували й тепер він працює дистанційно.

Наразі, за словами вже міських чиновників, у пошкоджених будинках проводять гідравлічні роботи (перевірку) систем опалення. Пошкодження є. Але, попередньо, повністю замінювати усю систему у жодному з пошкоджених будинків не доведеться.

Хто ставив підпис?

Пошкоджені будинки на вулиці Шевченка, світлина Сєргєя Карася

Пошкоджені будинки на вулиці Шевченка, світлина Сєргєя Карася

Бурхливе обговорення у суспільства викликає питання відповідального чиновника, який й давав дозвіл на захід, що проходив того трагічного дня у драмтеатрі й учасники якого, найімовірніше, і були головною метою обстрілу рашистів. На питання журналістів: «Хто надавав дозвіл на захід? Та чому був обраний саме драмтеатр?» - пан Чаус відповів наступне:

-На сьогодні триває розслідування. Слідчі вивчають усі обставини. Й, я думаю, найближчим часом нададуть всі відповіді на ці питання. Що я можу сказати сьогодні: організатор звертався до Чернігівської обласної військової адміністрації з листом-запрошенням щодо участі у закритій зустрічі й з проханням допомоги у залученні поліції, державної служби з надзвичайних ситуацій й медиків (що було зроблено). Все інше – за результатами розслідування.

Від імені нашої редакції ще раз висловлюємо співчуття загиблим під час трагедії та бажаємо якомога швидшого і якіснішого одужання пораненим.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW