Вознесіння Господнє: що не можна робити у свято25 травня православні віряни відзначатимуть Вознесіння Господнє. Це перехідне свято, дата якого залежить від Великодня, тож щороку святкується у різні дні.

Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос, пробувши після свого воскресінні ще 40 днів з учнями, вознісся на небеса.

Вознесіння – одне з найважливіших свят для вірян. У 2023 році католики відзначали його 18 травня, а у православних свято припадає на 25 травня.

Згідно з подіями, описаними у Євангелії, після воскресіння Ісус Христос був біля своїх учнів та пастви на землі ще 40 днів. Потім відбулося зібрання апостолів на горі Елеон, де Ісус благословив всіх та вознісся на небеса. Апостоли побачили вісників-янголів, які сповістили, що Ісус ще повернеться на землю.

Традиції та заборони

Віряни проводять цей день у молитвах. У храмах лунають урочисті співи та відбувається всенічне бдіння.

На Вознесіння немає жодних обмежень у їжі чи якогось особливого посту – дозволено їсти будь-які страви.

Здавна в деяких регіонах існувала цікава традиція: на Вознесіння пекли пироги з начинкою зеленої цибулі. Їх освячували у церкві, а потім пригощали рідних.

Вознесіння – одне з дванадцяти найбільших свят, цього дня не можна влаштовувати сварки, чинити зло, лаятися та конфліктувати. Заборонялося навіть думати про погане.

Бажано згадати покійних рідних та поставити за них свічку.

Наші предки казали, що у цей день не слід розкидати сміття та плювати на землю. За повір’ями, можна "влучити" у Христа, який під виглядом жебраків ходить стежками.

Важкою фізичною працею та городніми роботами також займатися не рекомендували.

На Вознесіння не прийнято одружуватися та вінчатися.

Погодні прикмети

Здавна казали, що цього дня літо приходить на зміну весні, тож заморозків та холодів вже боятися не варто.

За погодою пророкували, яким буде урожай та чи теплим буде літо.

Сонячна погода віщує теплі дні аж до 21 листопада, дня Михайла.

На Вознесіння дощить – зернові вродять не надто щедро.

За повір’ями, цього дня варто купатися в річці, щоб зміцнити здоров’я. Крім того, прийнято було вмиватися росою, адже казали, що на Вознесіння вся вода стає цілющою.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW