"Цим українцям занизять пенсію, якщо не зробити перевірку": фахівці сказали, як запобігти прикрощамРозмір пенсійних виплат українців визначається з урахуванням кількості років здобутого громадянином стажу та рівня заробітної плати, яку він отримував протягом своєї трудової діяльності. Та деяким українцям занижують пенсії під час розрахунку.

Як інформує "biz.today.ua", юристи повідомили про можливі причини виникнення таких “похибок”.

Причина 1. При розрахунку пенсійних виплат було враховано невірний розмір середньої зарплати в Україні.

Така ситуація зазвичай може трапитись з українцями, які спершу отримували пенсію не за віковим критерієм. Однак, після досягнення пенсійного віку, вони захотіли перейти на пенсію за віком. Алгоритм розрахунку пенсії для таких громадян враховує середню заробітну плату за три попередні роки. Але зазвичай Пенсійний фонд враховує дані за 2014-2016 роки. Отже, слід ретельно перевірити, за який період при розрахунку вашої пенсії брали середню заробітну плату.

Причина 2. Невірно визначено розмір вашої середньої заробітної плати.

Закон дозволяє працівникам ПФУ при розрахунку середньої заробітної плати вилучити з цього показника 10% від періоду, під час якого ваша зарплат була найменшою. За таких умов ваша пенсія буде вищою. Проте працівники ПФУ часто не враховують таку можливість та обчислюють середню зарплату за весь період часу.

Причина 3. Здобутий вами стаж було пораховано невірно через виправлення у вашій трудовій.

Це може трапитись, якщо роботодавець помилився при заповненні трудової книжки, а потім був змушений робити в ній виправлення. Така ситуація може призвести не тільки до некоректно нарахованої пенсії. Через виправлення вам взагалі може забракнути страхового стажу, а відповідно, на пенсію доведеться виходити пізніше.

Причина 4. Ваш страховий стаж вирахувано невірно через недостатність документального підтвердження.

Іноді трапляється так, що фактично у вас стажу більше, ніж це підтверджено відповідною документацією. Найчастіше до такої ситуації потрапляють громадяни, що займались підприємницькою діяльністю.

Причина 5. При розрахунку вашої пенсії була застосовано законодавчі норми, що не відповідають вашому статусу.

Тобто, коли у ПФУ розраховували розмір ваших пенсійних виплат, то не врахували певних законних підстав, що могли би збільшити пенсію. До-прикладу, людина може мати статус потерпілої унаслідок катастрофи на ЧАЕС. Та в Пенсійному фонді помилились і нарахували пенсію згідно Закону про обов'язкове нарахування пенсійних виплат. Проте статус такого громадянина передбачає розрахунок пенсії на підставі Закону про постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Якщо вам було призначено ті чи інші пільги, а пенсію ви отримуєте нижчу, ніж передбачалось, то слід з'ясувати, які законодавчі норми були застосовані при нарахуванні виплат.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW