Мобілізація в Україні: кому із чоловіків вручатимуть повістки до кінця літаВійськовий стан в Україні продовжили до 18 травня. Повістки, як і раніше, продовжують вручати всім військовозобов'язаним чоловікам. Нагадаємо, хто підлягає призову на сьогоднішній день.

Мобілізації підлягають військовозобов'язані та резервісти віком від 18 до 60 років. При цьому чоловіки віком 18 -27 років не можуть бути примусово мобілізовані, якщо не проходили термінову службу. Вони лише можуть добровільно підписати контракт із підрозділами ЗСУ.

Інші категорії військовозобов'язаних чоловіків, які можуть отримати повістку:

  • придатні для служби за станом здоров'я та з військовим досвідом;
  • придатні для служби за станом здоров'я чоловіка віком від 28 до 60 років без досвіду служби;
  • обмежено придатні до служби під час воєнного стану та непридатні у мирний час чоловіки;
  • зняті, а також виключені з військового обліку чоловіки віком від 18 до 60 років, визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану;
  • особи з інвалідністю та чоловіки, які мають відстрочку за сімейним станом – лише добровільно та за місцем проживання.
  • У Міноборони пропонують внести зміни до законодавства та зменшити граничний вік для призову військовозобов'язаних з 27 до 25 років. На це є дві основні причини.

    По-перше, у період воєнного стану призов на термінову військову службу не проводиться. При цьому необхідність щорічного прибуття військовозобов'язаних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, зокрема для проходження медичних оглядів, тягне за собою додаткові витрати. Також збільшується навантаження на медиків та збільшуються черги для проходження ВВК.

    По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов'язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW