Чи будуть вроваджувати курс статевого виховання в школах України?Протягом багатьох рокуів у суспільстві виникає дискусія, щодо необхідності викладання у школі предмету "Статеве виховання".

Громадська організація "Політична дія для єінок" звернулася до Міністерство освіти і науки, аби там відповіли, чи буде в українських школах курс статевого виховання.

Про це розповідає "Українська правда".

Однак міністр Оксен Лісовий та гендиректор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Олег Єресько надали різні відповіді.

Як повідомила Ірина Тишко, яка була співавторкою петиції про статеве виховання, міністр Оксен Лісовий сказав, що у МОН розробляють проєкт стандартів, які перебачають впровадження окремого курсу статевого виховання у шкільну освіту – тобто обов’язкова секс-освіта може бути.

"На сьогодні Міністерством освіти і науки розробляється проєкт державного стандарту для профільного рівня загальної середньої освіти.

В межах реалізації соціальної і здоров’язбережувальної освітньої галузі державного стандарту передбачається впровадження окремого курсу статевого виховання, який враховуватиме досвід європейських країн із впровадження програм статевого виховання", – відповів Лісовий.

Міністр додав, що зараз відбувається розробка "просвітницьких програм, курсів, інформаційних та методичних матеріалів" для дітей та молоді, батьків, вчителів та інших дорослих, що долучаються до статевого виховання.

Чи будуть вроваджувати курс статевого виховання в школах України?, фото-1

Водночас у Директораті дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти відповіли, що статеве виховання уже є в програмі.

"В Україні статеве виховання є складником системи національного виховання дітей та молоді і здійснюється у закладах освіти відповідно до Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти та згідно з вимогами освітніх стандартів.

Зокрема, теми статевого виховання включені в зміст обов’язкових навчальних предметів "Я досліджую світ" (1-4 класи), "Основи здоров’я"/ "Здоров’я, безпека та добробут" (5-9 класи), "Біологія" (8-11 класи)", – відповів Олег Єресько.

Також учням пропонуються факультативні курси: "Я – моє здоров’я – моє життя", "Дорослішай на здоров’я", "Повага. Любов. Секс", "Захисти себе від ВІЛ"/"Школа проти СНІДу".

Чи будуть вроваджувати курс статевого виховання в школах України?, фото-2

Освітянин також згадав курс "Дорослішай на здоров’я" (спільний проєкт МОН і Фонду народонаселення ООН в Україні), програму "Повага. Любов. Секс", яка реалізується у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти Дніпропетровської області.

МОН схвалило для використання в освітньому процесі посібник для тренера "Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді", "Здоров’я молоді та його складові" – для проведення інтерактивних занять, "7 кроків назустріч" – для роботи з батьками з питань статевого виховання.

"На сьогодні є певний прогрес у розробці просвітницьких програм, курсів, інформаційних та методичних матеріалів як для дітей та молоді, так і для їх батьків, вчителів, інших дорослих, що долучаються до статевого виховання.

Форми та методи навчання стають більш інтерактивними, орієнтованими на потреби та інтереси цільових груп", – каже Єресько.

Гендиректор додав, що для реалізації програм статевого виховання потрібна підготовка педагогів, розроблення сучасних навчальних і методичних матеріалів, а також інформаційна підтримка на рівні громад, ЗМІ, суспільства.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW