В Україні хочуть прибрати російську мову з паспортів старого зразкаУповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь збирається рекомендувати ВРУ внести зміни до положення про паспорт громадянина України.

Мова йде про те, щоб паспорт складався державною мовою, - про це він сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна.

Такі зміни необхідні саме для документа старого зразка. Адже в таких паспортах відомості про громадянина України записано двома мовами – українською та російською.

Ми просимо внести зміни до положення про паспорт громадянина України, яким передбачити, що паспорт складається державною мовою, згідно з частиною першою статті 8 мовного закону”, – наголосив Тарас Кремінь.

Він нагадав, що станом на зараз в Україні паралельно існують два бланки паспортів – біометричні паспорти та паспорти старого зразка, де інформацію про громадянина, його прописку та місце видавання документа записано державною та недержавною мовою.

Тпкож нагадаємо, що нардепи прийняли закон "Антипушкін".

Тепер є законні підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW