«Рідкісне явище, що відбувається раз на кілька років» - у Полтаві зацвіли смереки
Після магнолій та сакур – чергова ботанічна цікавинка у обласному центрі. Біля Полтавського університету економіки і торгівлі можна спостерігати цікаве природне явище. Нині там квітнуть смереки.
Гілки дерев вкриті червоними шишечками. Вони циліндричної та округлої форми – відповідно «жіночі» та «чоловічі».
Фахівці стверджують, що смерека – дерево примхливе. Воно квітне не завжди і не у кожній місцевості – для цього мають «співпасти» декілька чинників. Підхожий клімат, і навіть висота над рівнем морі не більша ніж 1200 метрів.
Схоже, полтавським смерекам комфортно перебувати у нашому місті, адже квітнуть вони щедро.
Довідково:
- Смерека - довговічна рослина, і при сприятливих умовах у висоту досягає 50 метрів. Серед старих екземплярів можна зустріти гігантські дерева по обхвату стовбура (діаметр – 1,5 м) віком близько 300-400 років. Необхідно близько 100 років, щоб її висота досягла 35 метрів.
- Смерека вважається найбільш красивим зимовим деревом і в багатьох країнах світу служить різдвяним символом. Особливо відомі так звані сріблясті і блакитні форми деяких, переважно північноамериканських видів смереки.
- Смерекова смола в суміші з воском і вершковим маслом - прекрасний засіб від саден і ран.
- Зелені пагони і молоді шишки смерек мають лікувальну дію: їх застосовують при хворобах дихальної системи, кашлі та для лікування ревматизму
- З деревини смереки робили інструменти Аматі і Страдіварі
Читайте також: У дворику Полтавського краєзнавчого музею почали проводити лекції та екскурсії