«Зернова ініціатива»: Росія знову заблокувала роботу коридоруПовідомляється, що 25 квітня у Спільному Координаційному Центрі (м. Стамбул) представники Росії відмовились погоджувати рух суден до/з морських портів України гуманітарним коридором, що діє в межах “Чорноморської ініціативи” з питань експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом.

Внаслідок цього 26 квітня чотири судна, в тому числі судно AKDENIZ-M, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН для доставляння пшениці до Ефіопії, не змогли покинути порти Чорноморськ, Одеса та Південний і вимушені були чекати на погодження їх проходу додатковий час. Також одне судно чекає на прохід до порту Одеси в районі Суліни.

Крім того, з ранку 26 квітня мережею Інтернет стала поширюватись неправдива інформація щодо начебто заборони зі сторони Військово-морських сил Збройних сил України руху торговельних суден в рамках зернової ініціативи з/до портів Великої Одеси. Така інформація абсолютно не відповідає дійсності.

У пресслужбі наголосили, що Україна неухильно виконує всі покладені на неї в межах “Чорноморської зернової ініціативи” зобов’язання і покладає максимум зусиль для підтримання та розширення експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом в інтересах держави.

Нагадаємо, що через дії Російської Федерації “зернова угода”, яка передбачає експорт українського зерна через Чорне море, перебуває в “критичній ситуації”.

Варто зазначити, що міністри країн G7 наполягають на продовженні та розширенні “зернової угоди”, яка передбачає експорт українського зерна акваторією Чорного моря.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW