«Кавова кантата» та атмосфера ХVІІІ століття: у житомирській філармонії лунатиме Йоганн Себастьян Бах, — ВІДЕО«Кавова кантата» та атмосфера ХVІІІ століття…

4 травня о 18.30 в Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера відбудеться музичне дійство академічного камерного оркестру Рівненської обласної філармонії «Кавова кантата» видатного німецького композитора, органіста і клавесиніста, майстра поліфонії Йоганна Себастьяна Баха.

Про це повідомляє Житомирська обласна філармонія.

Квитки онлайн за посиланням.

Цей твір був написаний між 1732 – 1734 роками. Саме в ті часи в Європі кава була надзвичайно популярною.

Лібрето до кантати написав Християн Фрідріх Хенрік, українською мовою твір був перекладений Максимом Стріхою у 2000-х роках. Є свідчення, що ця кантата була свого роду першою музичною рекламою кави. Бах написав її на замовлення власника торгового дому Циммермана, в якому, час від часу композитор виконував свою музику - з метою просування цього напою.

Цей твір вийшов легким за жанром, розважального характеру та невеликого обсягу, аби його можна було виконати в стінах кав’ярні.

Це сатирична оперета висміює буржуазні звичаї тієї епохи. "Кавова кантата" оповідає про те, як суворий батько хоче змусити свою доньку кинути звичку пити каву. Та жодні обіцянки, заборони та погрози не можуть примусити дівчину відмовитись вiд улюбленого, вишуканого напою. Режисеркою-постановницею «Кавової кантати» є Таніна Позняк, вона ж виконує роль власниці кав’ярні. Диригент – Юрій Скрипник.

Фото архівні — з минулих виставAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW