Відбулися телефонні перемовини Зеленського із Сі ЦзіньпіномПрезидент України Володимир Зеленський 26 квітня провів телефонну розмову із главою КНР Сі Цзіньпіном. Це перша розмова лідерів країн після повномаштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Про це інформує Українська Правда з посиланням на Зеленського у Twitter, речника Зеленського Сергія Никифорова у Facebook, Xinhua

"У мене була довга та змістовна телефонна розмова з главою Китаю Сі Цзіньпіном.

Вірю, що цей дзвінок, а також призначення посла України в КНР дадуть потужний поштовх для розвитку наших двосторонніх відносин".

Деталі: Спікер президента України повідомив, що Зеленський провів майже годинну телефонну розмову із головою КНР.

В ОП обіцяли опублікувати подробиці згодом.

Наразі указу про призначення посла України в Китаї немає на сайті Офісу президента, проте станом на 13 березня 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що подав на розгляд президенту кандидатури послів України в Китаї, Індії та Бразилії. 

Китайське видання Xinhua повідомляє, що Сі Цзіньпін схиляв Зеленського до діалогу та переговорів: "Діалог і переговори є єдиним життєздатним виходом з "української кризи" (саме так Китай та китайські ЗМІ називають вторгнення Росії в Україну - ред.), а в ядерній війні ніхто не виграє".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW