У Запоріжжі комісія з екології розглянула петицію про нові правила обрізки деревПостійна комісія з питань екологія при Запорізькій міській раді розглянула петицію щодо затвердження нового проєкту правил обрізки дерев.

Про це стало відомо під час засідання комісії, передає 061.

Раніше ми вже розказували, про те, що авторка петиції екологічна активістка Ольга Сладкова звернула увагу на те, що в парках міста обрізку дерев проводять по принципу до "голого стовпа". Після такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність – не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни.Вона акцентувала увагу на тому, що досвід інших міст України, зокрема Львова та Кропивницька демонструє, що обрізку дерев можна проводити згідно європейських стандартів, без застосування так званої «омолоджувальної» обрізки, під час якої видаляються всі гілки за один раз.

Доповідати щодо петиції прийшов начальник управління екологічної безпеки Гліб Золотарьов. Він одразу заначив про те, що його управління нібито зв’язувалося з колегами зі Львова та Кропивницького і ніяких європейських стандартів вони не запроваджували, а керуються, як і Запоріжжя наказом № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» Міністерства розвитку громад та територій України (раніше - Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства – прим. ред).

«Є різні форми обрізки. Встановленні заходи і форми. Наприклад, омолоджувальна обрізка дерев буває декількох типів – помірне та слабке, що передбачає обрізання частини крони, а сильне омоджування включає в себе зріз крони до основи скелетних гілок. Така обрізка дерев, що була в «Дубовому Гаю» вона передбачається цими правилами. Щодо досвіду інших міст, то ми спілкувалися з нашими колегами зі Львова і Кропивницього: вони користуються тим самим наказом. Щодо європейських стандартів, то вони розроблені фахівцями майже 11 країн в кінці минулого року, а на початку цього року були лише презентовані. І, до речі, ЄС вони не були прийняті», - зазначив Золотарьов

Щодо вимоги налагодити комунікацію Запорізької міської ради з мешканцями з питань озеленення: інформувати про плани щодо обрізок, пропагувати цінність міського озеленення та правильні підходи до утримання, Золотарьов лише хмикнув і зауважив, що «громадські активісті, ймовірно, хочуть створити ще одну робочу групу».

Голова комісії Надія Севальнєва підтримала посадовця, проте зазначила, що нинішня обрізка насправді виглядає неестетично і потрібно це якось змінювати. Секретар комісії Роман Кір’янов заявив, що взагалі-то якщо петиція має більш ніж одну вимогу, то має бути відкликана, як така, що не підлягає розгляду.

Врешті-решт, начальник екологічного управління запропонував депутатам підтримати петицію, але лише в частині, що стосується розробки загальних рекомендацій для обрізки, проігнорувавши всі інші вимоги про навчання спеціалістів, врахування досвіду інших міст, комунікації з громадськістю і організації відкритого конкурсу на посаду керівника відділу екології, оскільки вони нібито «не стосуються компетенцій його управління».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі оголосили про проведення великої Толоки.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW