Президент підписав закон про призначення пенсій на окупованих територіяхПрезидент України Володимир Зеленський підписав закон про призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або території, де ведуться бойові дії. Документ спрямований на забезпечення реалізації громадянами права на пенсійне забезпечення за умов воєнного стану.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

 Зазначається, що громадяни, які досягли пенсійного віку або стали особами з інвалідністю, або втратили годувальника і проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії, зіткнулися з неможливістю призначення пенсії.

 Вони не можуть безпосередньо звернутися до органів Пенсійного фонду або подати заяву та підтверджуючі документи через веб-портал електронних послуг ПФУ через відсутність на окупованих територіях інтернету та українського мобільного зв'язку.

 Прийнятий закон закликає врегулювати цю проблему, зокрема, передбачивши, що в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування пенсія призначається незалежно від дати звернення.

 Відповідно до прийнятого закону, пенсія призначатиметься:

  • за віком – від дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку;

  • у зв'язку з інвалідністю – з дня встановлення інвалідності;

  • у зв'язку з втратою годувальника - від дня, наступного за днем смерті годувальника;

  • за вислугу років – від дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше ніж 24 лютого 2022 року.

 Норми закону поширюються також на громадян, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де велися бойові дії і залишили їх.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупанти змінюють формулу нарахування пенсій мешканцям захоплених територій. Перехідний період буде складати рік. За цей час всі пенсіонери, які хочуть і далі отримувати російські пенсії, мають отримати російські паспорти. А поки що маріупольські пенсіонери будуть отримувати мінімальні пенсії від рф.

Читайте також:

Як нараховуються пенсії в Маріуполі, та скільки зараз отримують місцеві пенсіонери

З 1 березня росія буде сплачувати пенсії на окупованих територіях лише за російськими паспортами, - ФОТОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW