В аптеках Запоріжжя з квітня не відбудеться жодних змін продажу ліківНапередодні в Запоріжжі спостерігали черги в аптеках через чутки, що з 1 квітня розшириться перелік ліків, які продаватимуть за рецептом лікаря. Але жодних змін щодо відпуску ліків в аптечній мережі міста в квітні не відбудеться.

Про це повідомив в.о. місткого голови Анатолій Куртєв.

Рецепт як і раніше потрібен лише на рецептурні ліки. Перелік та умови відпуску рецептурних ліків з 1 квітня не змінюються. З квітня додатково вводиться можливість купувати рецептурні ліки не лише за паперовим рецептом, а і за електронним (в аптеках, які мають відповідну технічну можливість). Медикаментами аптечна мережа Запоріжжя забезпечена в достатній кількості.

Сімейні лікарі, як і раніше, виписуватимуть пільгові рецепти представникам пільгових категорій громадян, у тому числі в рамках програми «Доступні ліки». Так само виписуються рецепти на окремі лікарські засоби, які відносяться до обмеженого використання та потребують строгого обліку.

В МОЗ зазначають, що рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, можна, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта.

ЯКІ ЛІКИ Є РЕЦЕПТУРНИМИ?

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Цей перелік може включати зокрема:

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби;
  • кроворозріджуючі препарати;
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Якими б звичними та безпечними не здавалися ці ліки, їх застосування несе підвищений ризик. Неправильне вживання цих ліків може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.

Саме тому призначати їх має тільки лікар. Адже лише медичний працівник може підібрати коректну діючу речовину, дозування та тривалість прийому ліків, які є безпечними та ефективними саме для вас, та запобігати можливим негативним наслідкам.

ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ Є КОНКРЕТНИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ РЕЦЕПТУРНИМ?

Для цього достатньо перевірити інструкцію лікарського засобу. Інструкції всіх без винятку лікарських засобів містять вичерпну інформацію про медичне застосування лікарського засобу та його категорію (умови) відпуску.

Знайти інструкцію потрібного препарату ви можете, скориставшись сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW