Росіянами було окуповано 2/3 Чернігівської області: дані про жертви, руйнування та відновлення від ОВАПід час окупації Чернігівської області російські військові вбили майже 700 мирних жителів. Окупантами пошкоджено понад 12 тисяч об’єктів, 85% з яких — житлові будинки. Про це 31 березня в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

– Якщо говорити про всю область, майже 700 убитих цивільних і понад тисячі поранених — це прямі втрати. Якщо сказати, що ворог розбив усі комунікації, люди не могли, коли потрібно було викликати швидку, зокрема, це природна смерть. Природна смерть так само зросла в показниках, але вбито було майже 700 осіб. Це жахливо. Це жахлива трагедія. Якщо говорити про Ягідне, всі населені пункти, які розташовані навколо Чернігова, тому що вони найбільше зруйновані, найбільше постраждали. Було дуже багато тортур і знущань на території інших населених пунктів Чернігівської області, — сказав він.

За даними глави ОВА, на звільнених територіях Чернігівської області відбудовано вже майже 3 тисячі житлових будинків, ще 2 тисячі перебувають у стані реконструкції та відновлення. Також активно відновлюється соціальна та енергетична інфраструктура області.

– Понад 2/3 області були окуповані ворогом. Якщо говорити про руйнування, то понад 12 тисяч об’єктів сьогодні зруйновано або пошкоджено. Це колосальна цифра. 85% усього пошкодженого — це житло. Тобто ворог воював не з нашими захисниками, а з цивільним населенням. Тепер 75% це житло, приватні будинки, багатоповерхові будинки. Сьогодні це жахлива проблема в Чернігівській області, тому що за минулий рік ми дуже багато відбудували об’єктів соціальної та критичної інфраструктури. Нам ще належить зробити дуже багато роботи. Ми знаємо, що є люди без даху над головою, вони дійсно отримали якесь або тимчасове житло, або живуть у своїх родичів, — розповів Чаус.

Також, за його інформацією, було зруйновано 35 мостів — ключових і невеликих, і це дуже сильно погіршило логістику в області, її майже не було.

– Торік завдяки Міністерству інфраструктури та місцевим і будівельникам, і волонтерам дуже багато зроблено було. На сьогодні 32 мости або були відновлені, але капітально відновлено було дуже мало, по 32 локації ми зробили такі тимчасові переходи, переїзди і, відповідно, логістика набагато краща. Але попереду в нас капітальні ремонти, — поінформував глава Чернігівської ОВА.

Чаус констатував, що Росія не припиняє обстрілювати Чернігівську область і сьогодні, мирні жителі продовжують гинути.

– Сьогодні 34 села і міста постійно обстрілюються російською артилерією. Це близько 12 тисяч жителів, які там постійно проживають. Гинуть цивільні люди, — резюмував голова Чернігівської ОВА.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW