В Дніпрі та області зростає захворюваність на грип та ГРВІ: як захиститися17 по 23 березня 2023 року у Дніпропетровській області на ГРВІ, включно із підозрою на коронавірусну інфекцію, захворіла 8601 людина, із них 2504 (29,1%) — діти віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 3,1%. Інтенсивний показник захворюваності по області (278,1) нижче епідемічного порогу на 53%.

Про це повідомила Державна установа "Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ".

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 16,9%, а серед дітей – на 11,2%. Всього за звітний тиждень по області госпіталізовано 533 особи (6,2% від захворілих), з них 188 дітей (7,5% від захворілих дітей).

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А (у переважній більшості), грипу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, аденовірусів та метапневмовірусів.

За інформацією закладів охорони здоров’я протягом 12 тижня 2023 року зареєстровано 15 пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку грипоподібного захворювання (далі – ГПЗ). При досліджені 7 проб біоматеріалу від пацієнтів із ГПЗ у 1 випадку виявлено РНК вірусу грипу В, у 1 випадку – SARS-Cov-2.

За даними дозорної лікарні упродовж звітного тижня зареєстровано 21 випадок тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ). Пропорційний внесок до показника госпіталізації з усіх причин становить 5,4%. При досліджені 4 проб біоматеріалу від пацієнтів із ТГРІ у 1 випадку виявлено РНК вірусу грипу А, у 1 випадку – SARS-Cov-2.

Корисні поради для профілактики грипу:

  • під час хвороби сидіть вдома;
  • уникайте близького контакту з хворим;
  • прикривайтейте ніс та рот (під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко; прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим);
  • мийте руки (часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі);
  • намагайтеся не торкатися обличчя (на руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс);
  • провітрюйте та дезинфікуйте приміщення (особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий);
  • привчіть себе до корисних звичок (будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно).

За звітний тиждень в області щеплення не проводилися. Але щепитися проти грипу та COVID-19 все ще треба.

"Грип та COVID-19 — респіраторні захворювання, які спричиняються різними вірусами, тому і вакцини потрібні різні. Але є хороша новина — щеплення можна робити одночасно в різні руки.

Вакцинація — найдієвіший спосіб профілактики від тяжкого перебігу та тяжких наслідків хвороби. А ще кожне щеплення допомагає формувати колективний імунітет.

Вакцинація проти грипу має мінімальні побічні дії. Рекомендована дітям від 6 місяців, а вакцинація проти COVID-19 дітям від 5 років.

Вакцинація заощаджує кошти на лікування, зберігає робочий час та навчальний час ваших дітей;

В час війни важливо берегти своє здоровʼя та уникнути ризику інфікування. Захист можливий лише з вакцинацією.

Подбайте про себе та своїх близьких!", - попередило Міністерство охорони здоров’я України.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW