"Це цілодобова робота": про волонтерську діяльність на Львівському залізничному вокзалі



У рамках редакційного спецпроєкту "Війна за незалежність" кореспондентка 032.ua розповідає про одну з "фортець" незламності під час повномасштабної війни – волонтерів на Головному залізничному вокзалі Львова. 

Вже понад рік щодня Залізничний вокзал Львова приймає людей, які прибувають в евакуаційних потягах з "гарячих точок". Зустрічає переселенців не просто будівля, а головне  волонтери, які цілодобово допомагають всім, хто потребує. 

На вокзалі від початку повномасштабної війни діє проєкт в рамках "Медико-психологічної допомоги Львівщини", його мета  підтримка людей, які потерпіли в період війни. Волонтери організації працюють у дві зміни  з сьомої ранку до сьомої вечора та з сьомої вечора до сьомої ранку. На зміні є лікар, психологи, координатор, адміністратор і люди, які займаються чергуванням. 

Головний залізничний вокзал у Львові, Фото: 032.ua

Головний залізничний вокзал у Львові, Фото: 032.ua

Детальніше про роботу волонтерів на Львівському вокзалі нам розповів координатор нічних змін Андрій Троц

Андрій Троц вдень працює тренером-викладачем з вільної боротьби, заступником директора спортивної школи "Спартаківець", а вночі  волонтерить. Він вже впродовж року так надає допомогу людям на вокзалі.

За його словами, нічні зміни трохи спокійніші, однак теж дуже важливі, адже бувають різні ситуації, також прибуває досить багато людей. Вночі є близько 11 - 12 волонтерів.

"Волонтерська служба у Львові дуже сильна. На вокзалі працює потужний колектив. Це цілодобова робота. Зустрічаємо людей, стабілізуємо, допомагаємо сісти у потяги, вийти з потягів. Загалом допомагаємо всім, хто цього потребує",  зазначив координатор Андрій. 

Волонтери на Львівському вокзалі, Фото: надав герой

Волонтери на Львівському вокзалі, Фото: надав герой

Про штаб волонтерів на вокзалі

"Найперше тут волонтерять люди, які мають добре серце. Це різні люди. Є і студенти, і старші вже, яким понад 60 років. Є й сімейні підряди, коли приходять чоловік, жінка і діти.

Певний період було багато волонтерів, які самі переміщені особи. Вони знаходили час також допомагати таким, як вони. Це люди з Харкова, Донецької області, Запорізької області...",  розповів Андрій. 

Про волонтерство на початку повномасштабної війни та зараз 

У березні минулого року через Львівський вокзал щодня проходили в середньому до 60 тисяч людей. Хтось чекав на потяг до Польщі, хтось автобусом добирався до кордону, ще частина знаходили прихисток у місті. Хоча зараз це все менша кількість людей, але теж щодня прибувають ті, які шукають тут допомогу. 

"Звісно, за рік змінилася ситуація. На початку були більші потоки людей, але і зараз роботи не менше. Можливо, трохи спокійніше, ми звикли, навчилися працювати краще. Однак це можуть бути люди, які потребують більшої уваги",  зауважив координатор нічних змін.

"Бувають дуже складні випадки"

Андрій Троц ділиться, що люди, які прибувають, не завжди просять про допомогу, тому завдання волонтерів зрозуміти, в якому стані переселена особа, запропонувати допомогти, все пояснити. Скеровують переселенців і на отримання виплат, надають інформацію по поселенню чи транспортуванню.

"Дійсно бувають дуже складні випадки, коли люди евакуюються з "гарячих точок", з тимчасово окупованих міст. У кожного своя історія, своє сприйняття. Згадую важкі моменти, коли прибували старші люди з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей. Їх потрібно стабілізувати, це необхідна робота з психологом безпосередньо",  поділився пан Андрій.   

Про свої емоції щодо волонтерства

"Досі триває війна. Отож, крім того, що працюємо на звичайній для себе роботі, потрібно ще щось корисне робити. Таким чином додавати свій внесок у загальну справу - перемогу. При цьому, я тут знайшов дуже багато хороших людей, з деякими навіть подружився", - наголосив Андрій Троц.  

"Волонтери потрібні постійно"

Андрій Троц також зазначив, що набір волонтерів триває постійно, адже є ті, хто давно працює і може вигоріти, емоційно та фізично втомитися. Відтак, завжди приходять нові люди, які можуть допомагати.

Це добровільна робота, можна самому визначити час, коли приходити. 

Як стати волонтером на Львівському залізничному вокзалі 

Для тих, хто хоче допомогти, можна прийти безпосередньо до волонтерів на вокзалі, поспілкуватися та зареєструватися. Можна також заповнити відповідну форму. Контактний номер телефону: 068 003 40 14.

Головний залізничний вокзал у Львові
Фото: 032.uaГоловний залізничний вокзал у Львові
Фото: 032.ua

Читайте також: Історія вулиці Львова, яку перейменували на пошану морпіха з Львівщини Павла Сбитова

Фото на головній: 032.ua



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW