До 1 мільйона гривень допомоги: хто в Україні зможе її отриматиУкраїнці, які постраждали від російського вторгнення, можуть отримати одноразову допомогу у розмірі від 100 тис. до 1 мільйона гривень. Відповідний законопроєкт уже ухвалений і переданий в головний комітет.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради, передає редакція. 

У документі зазначається, що одноразову допомогу можуть отримати працівники об'єктів критичної інфраструктури, держслужбовці, журналісти та їхні сім'ї, які постраждали від широкомасштабного вторгнення. 

"Проєкт закону України розроблено з метою визначення правових та організаційних засад для встановлення одноразових грошових виплат особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, працівникам об’єктів критичної інфраструктури та журналістам, які загинули або отримали поранення під час виконання своїх обов’язків у період дії воєнного стану, введеного відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", - сказано у тексті документа. 

Розмір одноразової допомоги становить:

  • особам з інвалідністю І групи – 800 тисяч гривень;
  • особам з інвалідністю ІІ групи – 500 тисяч гривень;
  • особам з інвалідністю ІІІ групи – 200 тисяч гривень;
  • особам, які втратили працездатність без встановлення інвалідності – 100 тисяч гривень;
  • при загибелі (смерті) – 1 мільйон гривень.У яких випадках держава виплатить допомогу:

Відповідно до закону, одноразову допомогу особи зможуть отримати за шкоду життю та здоров'ю особам, які отримали інвалідність або втратили працездатність без встановлення інвалідності через ряд факторів. Це:

  • поранення,
  • каліцтво, 
  • контузія
  • захворювання, пов’язане з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків після 24 лютого 2022.

До членів сімей загиблих (померлих) осіб належать:

1) батьки, якщо вони до досягнення загиблим (померлим) повноліття не були позбавлені щодо нього батьківських прав;

2) один із подружжя, який не одружився вдруге;

3) малолітні та/або неповнолітні діти;

4) повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах професійної (професійнотехнічної), фахової передвищої та вищої освіти, до закінчення цих закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;

5) повнолітні діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

6) повнолітні діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;

7) утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія. 

Люди, які постраждали від війни, можуть скористатися цим правом на отримання допомоги протягом трьох років з дня виникнення у них такого права. Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю визначається Кабінетом міністрів України. Одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров’ю виплачується за рахунок коштів державного бюджету.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW