Кити і безпілотники: біологиня з Одеси разом з колегами провела перший етап важливих досліджень, - ФОТОПопри всі виклики масштабної війни українські вчені продовжують наукові дослідження. В районі Антарктичного півострова морська біологиня з Одеси Оксана Савенко зі своїм колегою Вадимом Ткаченко провели перший етап досліджень китів за допомогою безпілотників.

Про це повідомили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру.

Науковці розвіли, що через великі розміри китів їх виміряти з човна чи з берега досить складно, а от зображення з дрона значно полегшує це завдання.

"Для більш точних розрахунків наш дрон оснащений додатковим лазерним альтіметром, який точніше, ніж бортовий, визначає відстань до цілі", – пояснила дослідниця китів, співробітниця відділу біології і екології НАНЦ Оксана Савенко.

Фото: Оксана Савенко, Вадим Ткаченко та Тед ЧізманФото: Оксана Савенко, Вадим Ткаченко та Тед Чізман

Знаючий точний розмір кита, вчені можуть зробити висновки про його вікову категорію та вгодованість. Це дає змогу краще розуміти стан популяцій китів, багато з яких були хижацьки винищені людьми в минулому столітті, та якість кормової бази цього року, адже в Антарктику деякі види припливають саме для живлення.

Одне з важливих завдань цієї програми – вивчення реакції китів на наближення човнів та їхнє перебування поблизу. Це міжнародний експеримент, за результатами якого буде скориговано правила щодо наукових та рекреаційних спостережень за китами в Антарктиці.

Також за допомогою дронів науковці досліджують поведінку китів загалом. Приміром, як самиці навчають дитинчат самостійному живленню крилем або в який спосіб взаємодіють кити під час групових полювань та соціальних контактів.

Перший етап цієї роботи був проведений співробітниками відділу біології і екології НАНЦ, що працюють в межах сезонного дослідження, – Оксаною Савенко та Вадимом Ткаченком в районі Антарктичного півострова. Як запрошені науковці вони мали змогу працювати на туристичному судні "Plancius". Вченим також вдалося провести низку інших важливих досліджень китів та тюленів, які тривають на науковій станції вже не перший рік і є частиною міжнародної співпраці НАНЦ з лабораторією біотелеметрії та поведінкової екології Університету Каліфорнії (США) та проєктом фотоідентифікації морських ссавців "Happywhale".

Українським дослідникам вдалося зробили фотоідентифікаційні світлини горбатих китів, фінвалів, косаток, тюленів Ведделла і морських леопардів. Також вони виконали акустичні записи морських ссавців.

Фото: Оксана Савенко, Вадим Ткаченко та Тед Чізман.

Впродовж найближчого місяця Оксана та Вадим продовжать цю роботу вже на станції "Академік Вернадський".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW