Підвищення пенсійного віку не уникнути: коли можна буде виходити на заслужений відпочинокУже з 2025 року більшість українців не зможуть вийти на пенсію після досягнення 60-річного віку. Це пояснюється необхідністю мати стаж роботи не менше 32 років. Якщо ця умова не виконана, доведеться працювати до 63 або 65 років.

Згідно ухваленої в попередні роки пенсійної реформи, до 2028 року вимога до стажу для виходу на пенсію становитиме 35 років.

Це значення щорічно збільшуються на 12 місяців: якщо у 2023 році потрібно мати 30 років стажу, то з 2024 року – вже 31 рік, а з 2025 – 32 роки.

Як зрозуміти, коли саме можна буде вийти на пенсію?

Дізнатись, скільки точно складає ваш зароблений страховий стаж, можна за допомогою порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього потрібно зайти в свій особистий кабінет. Перевіривши стаж, треба порахувати, скільки ще можна встигнути заробити до 60 років.

При цьому, наприклад, для пенсії у 65 років потрібно мати щонайменше 15 років стажу.

Варто зазначити, що для тих українців, які не працюють офіційно, існує можливість добровільно сплачувати мінімальний страховий внесок до Пенсійного фонду (на даний час його розмір становить 1474 грн).

Після досягнення 60 років тим, хто не заробив необхідного стажу, доведеться заплатити 2948 грн за кожен місяць.

Читайте також: В Україні можуть почати мобілізувати за ухилення від мобілізаціїAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW