Вибухотехніки поліції Сумщини продовжують розмінування в районах областіВибухотехніки поліції Сумщини продовжують розмінування в районах області, фото-1

За минулі вихідні, під час додаткового обстеження місцевості в Сумському та Роменському районах, поліцейські сапери вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області, виявили і знищили гранату та протитанкову міну.

Минуло вже одинадцять місяців, як було звільнено нашу область від рашистських загарбників, проте, в деяких місцях на її території є ще багато боєприпасів, що залишилися з часу боїв.

До поліції надійшло звернення від громадян з Роменщини з проханням додатково оглянути місцевість, де минулого року переміщувалися і дислокувалися російські окупанти, на наявність на ній вибухонебезпечних предметів.

В ході обстеження території поблизу одного з населених пунктів вибухотехніки поліції виявили на ґрунті протитанкову міну ТМ – 62 з вибухівником у бойовому положенні. Зважаючи на це було прийнято рішення про її підрив на місці за допомогою накладного заряду вибухівки.

Минулої суботи до поліції звернувся житель обласного центру та повідомив, що в лісі, в урочищі Баранівка,він виявив ручну осколкову гранату, яка не розірвалася. Виїхавши за вказаною адресою, неподалік від провулку Баранівський,фахівці вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області дійсно виявили гранату РГН з запалом УДЗ, в якому були відсутні запобіжна чека та важіль.

«Очевидно, після кидання гранати її механізм з якоїсь причини не спрацював, і знаходився у зведеному стані. За зовнішнім станом цього вибухонебезпечного предмета було зрозуміло, що тут він знаходився досить довго, і його стало помітно у торішній траві лише після того, як зійшов сніг. Найменше торкання, перевертання чи підіймання цієї гранати з вірогідністю 90 відсотків могло б спричинити вибух. Тому і в цьому випадку поліцейський сапер прийняв рішення знищувати гранату на місці виявлення, поклавши поряд з нею тротилову шашку, і застосувавши всі заходи безпеки, щоб ніхто не постраждав»,- коментує т.в.о. начальника вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Вибухотехніки поліції нагадують громадянам, що навесні, після того як зійшов сніг, і з початком весняно-польових робіт всім громадянам треба бути надзвичайно уважними і обережними, особливо, якщо вони проживають і ведуть господарську діяльність в місцях, де велися чи й зараз ведуться бойові дії.

«Якщо їх городи, земельні наділи, дачі, маршрути піших прогулянок знаходяться в місцях де проходили бої чи відбувалися обстріли - радимо перш за все уважно дивитися під ноги. Громадянам не слід відвідувати місця боїв, місця розташувань військових росії, їх покинуті позиції, навіть з цікавості. Бо тут, серед різного сміття, можна легко натрапити на якийсь вибухонебезпечний предмет, як то снаряд, міну, або якісь боєприпаси, що не спрацювали», - говорить Ігор Черняк.

Пам’ятайте, що життя безцінне. Бережіть його.

Відділ комунікації поліції Сумської областіAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW