Колишнього «кіборга» Максима Запічного посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІ ступеняПро нагородження стало відомо з Указу Президента України №93/2023 від 23 лютого.

« Посмертно відзначити державною нагородою за мужність і самовідданість, виявлені у захисті України» - сказано у документі.

Нагадаємо, наш земляк загинув 30 вересня минулого року у районі села Тернова.

Контракт "Шерлок" підписав улітку 2014 року. Тоді він служив 10 місяців, з них три – на фронті.

"Я служив у 91-му полку, який базується в Охтирці. Це інженерно-саперний полк. Був сапером. Нашим завданням не було стояти на певних постах і утримувати позиції. Ми їздили цими блокпостами і або щось ставили, або щось знімали", – розповідав Запічний в інтерв'ю виданню "Суспільне" у 2019 році.

"Шерлок" добровольцем пішов захищати Донецький аеропорт 30 грудня 2014 року. Відстань між нами та ворогом була до 20 метрів, при цьому всі стіни були гіпсокартонні – дуже тонкі

"Ти можеш не бачити ворога, але він все одно був там. І якщо хтось стріляв чергою з автомата, то прошивав ці стіни наскрізь. Це була повна темрява. Ми завчали кількість кроків та напрямки. Три кроки вперед, два вправо, здається , п'ять кроків уперед, знову ліворуч, до 63 кроків уперед і потім праворуч", – говорив Запічний.

В аеропорту він пробув 17 днів, а в день ротації зазнав поранення.

Вже після поранення "Шерлок" виконував бойові завдання в Авдіївці, Мар'їнці та інших містах Донбасу. Він був на передовій до кінця серпня 2015 року, потім працював інженером, але через наступ Росії знову вирушив на фронт.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW