Аналізи, вакцинація, документи: Як вивезти домашнього улюбленця за кордонДомашні тварини, що тимчасово вивозяться за межі митної території України, підлягають письмовому декларуванню. Крім того, домашні тварини при переміщенні через державний кордон  підлягають ветеринарно-санітарному контролю. 

Про правила перетину кордону з домашніми тваринами інформує сайт 0564.ua з посиланням на Facebook-сторінку Львівська митниця.

Домашні тварини, що тимчасово вивозяться за межі митної території України, підлягають письмовому декларуванню.

Декларування здійснюється з використанням митної декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності. Зазначається, що митна декларація зберігається на весь період тимчасового виїзду і пред'являється митним органам під час повернення громадянина.

При переміщенні через державний кордон домашні тварини підлягають ветеринарно-санітарному контролю. 

За інформацією фахівців Держпродспоживслужби, для вивозу тварини за межі України необхідно мати ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1, виданий не пізніше ніж за 5 днів до дати від’їзду. Саме цей документ є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Для отримання ветеринарного свідоцтва необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання. 

Під час перетину кордону ветеринарне свідоцтво обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат, підписаний державним інспектором ветеринарної медицини країни походження. 

На українській стороні такі функції виконують співробітники Державної служби з питань безпечності продуктів та захисту споживачів.

Ветеринарний сертифікат видається тільки за умов, якщо тварина:

  • клінічно здорова;
  • має міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка;
  • чіпована;
  • вакцинована проти сказу не раніше як за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва;
  • має результати лабораторного дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу

(дослідження на титр антирабічних антитіл здійснюється на зразку крові, не менш ніж за 30 днів після попередньої  вакцинації і, принаймні, за 3 місяці до дати видачі сертифіката).

При цьому переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

Також перед виїздом потрібно ознайомитися з правилами країни, на територію якої ввозитиметься тварина, а також країн, через які вона переміщуватиметься, зокрема щодо встановлених заборон чи обмежень на ввезення.

Аналізи, вакцинація, документи: Як вивезти домашнього улюбленця за кордон, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW