Під Бахмутом російські війська замінюють розбитих «вагнерівців» – ISWРегулярні російські війська, ймовірно, замінюють виснажені сили найманців із ПВК "Вагнер", щоби посилити наступ на Бахмут.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в аналітичних матеріалах американського Інституту вивчення війни.

«Наступ групи “вагнера” на Бахмут, імовірно, завершився захопленням Соледара. Сили групи “вагнера” в Бахмуті не досягли значних успіхів після захоплення Соледара близько 12 січня. Регулярні російські підрозділи нині беруть участь у боях у Бахмуті з метою активізації російського наступу», - вважають аналітики ISW.

Кадри з боїв, опубліковані 20 січня, вказують на те, що навколо Бахмута діють російські повітряно-десантні війська, оскільки на знімках видно російську БМД-4М, що використовується виключно ВДВ.

Зазначається, що сили групи “вагнера”, особливо засуджені, зазнали у Бахмуті значних втрат. За деякими даними, з осені знищено 4100 і поранено 10 тис. бойовиків ПВК, зокрема, з кінця листопада до початку грудня вбито понад 1000 осіб.

Зменшення залежності російських військових від сил "вагнера" навколо Бахмута, імовірно, свідчить і про зменшення впливу фінансиста цієї групи євгена пригожина, вважають в ISW.

Зараз росія перекидає регулярні підрозділи для продовження бою. Таким чином, більш масштабні зусилля рф проти Бахмута, очевидно, ще не досягли кульмінації.

Водночас аналітики вважають, що російські війська відчувають значний дефіцит артилерійських боєприпасів, що не дасть їм змогу повторити тактику, яку вони застосовували при захоплені Сєверодонецька та Лисичанська.

«Таким чином, здатність росіян здійснювати широкомасштабні швидкі наступальні операції на кількох напрямках цієї зими й весни є дуже сумнівною», - йдеться в матеріалах інституту.

Зазначається, що Вугледар зараз атакують деградовані підрозділи морської піхоти Східного військового округу. Але навіть «втрата Україною Вугледара, якщо вона відбудеться, навряд чи означатиме негайний прорив росіян на кількох лініях наступу».

Водночас кульмінація наступу російських військ створить сприятливі умови для Збройних Сил України, якими вони зможуть скористатися у власному контрнаступі наприкінці весни або влітку 2023 року

Таким чином, росіяни навряд чи досягнуть вирішального успіху у своїх нинішніх і, ймовірно, майбутніх наступальних операціях, хоча, ймовірно, вони матимуть тактичні і, можливо, навіть оперативні успіхи. Україна, швидше за все, опиниться у вигідній позиції для проведення успішних контрнаступальних операцій до або під час весняного сезону дощів – або ж ЗСУ випередять і зірвуть російські наступальні операції власним контрнаступом.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW