Українцям продавали отруйну олію: оминайте цей продукт десятою дорогоюВ олії, яка продавалась в українських магазинах, виявили небезпечну речовину.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби Одеської області розповіли, що в пальмовій олії, яку можна було купити в Україні, знайшли 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD), який є надзвичайно небезпечним для здоров'я людини.

Як в Україні опинилась небезпечна олія?

28 грудня 2022 року Головному управлінню надійшло повідомлення системи швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) № 2022.7602 про те, що в пальмовій олії, яка була експортована з Республіки Гана (імпортер Aheco, Malta), виявили 3-монохлор-1,2-пропандіолу (3-MCPD). У нашій країні одержувачем цієї продукції є ТОВ "ВАКІРК ГРУП КОМПАНІ", зареєстроване за адресою: місто Харків, проспект Ювілейний, 42 А, кв. 14.

Українцям продавали отруйну олію: оминайте цей продукт десятою дорогою, фото-1

У чому небезпека 3-MCPD?

3-монохлор-1,2-пропандіолу - органічний канцероген, який має генотоксичну дію та може негативно впливати на фертильну (статеву) функцію. Крім того, 3-MCPD може утворюватися в їжі та є хімічним забруднювачем. А тому потрапляння його у великій кількості в організм людини часто має важкі наслідки.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW