Найвищий показник за 30 років: світові ціни на продовольство досягли рекордного рівняЗа минулий 2022 рік ціни на продовольство в світі досягли рекордного рівня.

За даними ФАО, який відстежує міжнародні ціни на продовольчі товари, передає Мінфін, індекс цін на продовольство в середньому становив 143,7 пункти в 2022 році, що на 14,3% більше, ніж в 2021 році. Це є найвищим показником з початку записів у 1990 році.

Зазначається, що на збільшення вартості продуктів харчування перш за все вплинуло повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Так, у грудні індекс цін на олію знизився на 6,7% порівняно з листопадом і досяг найнижчого рівня з лютого 2021 року, відображаючи попит та перспективи зростання виробництва соєвої олії в Південній Америці, а також зниження цін на сиру нафту.

Індекс цін на зернові знизився на 1,9% порівняно з листопадом. Поточні врожаї у південній півкулі збільшили експортні постачання пшениці, тоді як сильна конкуренція з боку Бразилії призвела до зниження світових цін на кукурудзу.

Індекс цін на м'ясо у грудні знизився на 1,2% порівняно з листопадом, при цьому нижчі світові ціни на яловичину та м'ясо птиці переважують вищі ціни на свинину та баранину. На міжнародні ціни на яловичину вплинув млявий світовий попит на середньострокові поставки, тоді як більш ніж достатні експортні поставки призвели до зниження цін на м'ясо птиці. Ціни на свинину зросли на тлі сильного внутрішнього попиту, особливо в Європі.

Індекс цін на молочні продукти зріс на 1,2% у грудні після п'яти місяців зниження. Вищі світові ціни на сир, що відображають посилення ринкових умов, призвели до місячного зростання індексу, тоді як світові котирування на вершкове масло та сухе молоко знизилися.

Індекс цін на цукор також зріс, збільшившись на 2,4% порівняно з листопадом, в основному через побоювання щодо впливу несприятливих погодних умов на врожайність в Індії та затримок з переробкою цукрової тростини в Таїланді та Австралії.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW