Передбачення погоди, здійснення бажань і перемога світла над темрявою: традиції та прикмети в День зимового сонцестояння21-го грудня відбудеться зимове сонцестояння. Як зазначають астрономи, цього дня Сонце опуститься найнижче відносно земного горизонту. А це означає, що ніч з 20-го на 21-ше грудня буде найдовшою в цьому році, а день 21-го грудня найкоротшим, усього 8 годин.

Історія свята

Святкування зимового сонцестояння відоме ще з найдавніших часів, адже в минулому календар людей повністю відповідав сонячним циклам. У багатьох язичницьких віруваннях сонце займало особливе місце в пантеоні богів. І не дивно, адже від його світла та тепла залежить усе живе на нашій планеті. А момент, коли день нарешті починав збільшуватись, означав довгоочікувану перемогу світла над темрявою й життя над смертю. У давніх слов'ян, наприклад, цей день був початком нового року. Тоді ж святкували народження язичницького бога Коляди, одного з найважливіших богів Дажбога. Саме Коляда й втілював собою народження сонця та початок нового періоду. Саме на честь нього первісно й виконувались колядки, які пізніше знайшли своє втілення й у християнській традиції.

У цей день співали пісні, розпалювали вогнища, пекли хліб у вигляді сонця та прикрашали будинки гілками з хвойних дерев. Слов'яни вірили, що чим більше буде світла, тим більше вони допоможуть Коляді перемогти богиню Мару, яка уособлювала собою сезонні зміни та смерть.

Традиції та прикмети в День зимового сонцестояння

Багато хто вважає, що цей день надзвичайно активно впливає на життя людини. А його позитивна енергетика може допомогти вирішити питання як у професійній сфері, так і в особистому житті. Також у День зимового сонцестояння прийнято позбуватися зайвого, викидати старі непотрібні речі, прибирати та наводити порядок. Це, до речі, стосується не тільки дому, а й думок і емоцій: відпускати образи, переосмислювати вчинки та планувати нове краще майбутнє. Існує також повір'я, що будь-яке бажання, загадане в цей день, стовідсотково здійсниться.

Також наші предки в цей день прикрашали свої будинки гілками хвойних дерев. Вони вірили, що запах ялини та сосни відлякує злих духів, а тому зараз багато хто в цей день встановлює в оселі святкову ялинку.

Що не можна робити в День зимового сонцестояння?

За народними повір'ями, у цей день варто відмовитись від алкоголю та важкої їжі. Також не можна влаштовувати гучних святкувань і гулянь.

Поганою прикметою також вважався прояв скупості. Вважалося, що все, чим ти можеш допомогти комусь у цей день, повернеться до тебе в десятикратному розмірі.

Проте борги варто віддати до зимового сонцестояння, адже вони теж можуть примножитись у наступному році.

Погодні прикмети

Погода в День зимового сонцестояння може багато розповісти. Наприклад, якщо в цей день на вулиці буде іній, це до хорошого врожаю зерна. А відсутність вітру віщує хороший урожай фруктів.

Також, за народними віруваннями, погода, яка буде в цей день, очікує нас і на Новий рік.

Читайте також: Як зберігати продукти з холодильника, якщо довго немає світлаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW