Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТООстанній місяць найважчого для українців року добігає кінця. Скоро ми відзначатимемо Новий 2023 рік, на який кожен із нас поклав великі надії. Завершальний матеріал рубрики "Стара Одеса" присвячений безтурботним одеським зимам минулих років.

Розпочнемо із фотокартки, зробленої 120 років назад. На ній можна побачити вулицю Грецьку. На задньому плані - круглий будинок Маюрова з дзвіницею Спасо-Преображенського собору. А місце, де сходяться всі проводи - це центральна телефонна станція компанії "Белла", що в будинку Скулича, на Грецькій, 33.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-1

А так виглядала зима 1904 року. Типова одеська зима - сухо та сонячно. На фото Миколаївський (нині Приморський) бульвар.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-2

На наступній світлині вже справжня зима. Фото було зроблене на перехресті вулиць Толстого, Коблевської та Соборної площі.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-3

А так виглядав Валіховський провулок у сугробах. Світлина орієнтовно 1910-1913 років.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-4

Подивіться на ці кучугури! На фото Римо-католицький кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, що на розі вулиць Катерининської та Поштової.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-5

А це засніжені Потьомкінські сходи, орієнтовно у період 1968-1972 років. Тут ще не було фунікулера.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-6

У соцмережах знайшлася така атмосферна зимова фотокартка, зроблена в Міському саду.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-7

На наступній світлині, зробленій холодною сніжною зимою 1942 року, можна побачити будинок, якого вже немає. Це дім №1 по вулиці Рішельєвській. В нього влучила авіабомба, після чого будівля поступово зруйнувалася.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-8

1988 рік в Одесі запам'ятався зимовим зледенінням. Місто опинилося у "льодяній блокаді". Не було світла, гілки дерев падали під вагою замерзлої води, транспорт зупинився, а дітей відпустили на канікули. Схожа ситуація була й у 1975 році.

Стара Одеса: 10 зимових світлин з минулого, - ФОТО, фото-9

Читайте також: Куди ходили їсти в Одесі більше 100 років тому, - ФОТОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW