Справа Атрошенка: Чернігівська міська рада звернулася до ЗеленськогоУ четвер, 8 грудня, відбулася 25-та, позачергова, сесія Чернігівської міської ради VIII скликання, яка мала розглянути єдине питання: «Про звернення Чернігівської міської ради до Президента України».

Як ми повідомляли раніше, напередодні Яворівський міський суд Львівської області визнав мера Чернігова Владислава Атрошенко винним у порушенні закону та позбавив на рік права обіймати посаду міського голови.

Сам пан Атрошенко не був присутнім на засіданні міської ради: за словами секретаря ради Олександра Ломако, мер відбув у відрядження, яке було заплановане ще до рішення суду.

- Ми зібралися не для того, щоб захистити Владислава Атрошенка, а для того, щоб відстоювати та боротися за місцеве самоврядування України. Ніхто в Україні не повірить, що без тиску з Банкової районний суд у Львові (насправді – Львівської області, - прим.) вирішив відсторонити обраного трьома чвертями виборців міста Чернігова міського голову, - підкреслив Олександр Ломако. – Зверніть увагу на аргументацію: через те, що водій міського голови, на автомобілі дружини міського голови, перетнув державний кордон, Яворівський суд відсторонює мера міста від виконання обов’язків. Це як узагалі можливо? Що за аргументація? Соромно шукати порушення у питаннях, які стосуються безпеки родини у перші дні війни (мається на увазі початок широкомасштабного вторгнення Росії, - прим.). Якщо почати у цьому питані розбиратися, то можна, об’єктивно, знайти дуже багато порушників.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Справа, через яку Атрошенка відсторонили з посади на рік: що про неї відомо

Дана тема викликала активність депутатського корпусу. З промовами на підтримку Владислава Атрошенко виступили одразу чотири депутати: Наталія Малець, Олександр Шевчук, Регина Гусак та Ірина Соломаха:

- Наша перемога не буде швидкою, якщо ми своїм внутрішнім розбратом будемо відтягувати наші ресурси, нашу внутрішню єдність. Закон завжди правий й єдиний для всіх. Але є, м’яко кажучи, питання до процедурних варіацій, і їх треба також розглядати у рамках закону і висновки робити в рамках закону, - сказала у своєму виступи пані Соломаха.

Справа Атрошенка: Чернігівська міська рада звернулася до Зеленського, фото-1, Фото автора

Фото автора

Олександр Ломако нагадав, що наступного року Чернігів святкуватиме 400-річчя з надання Магдербурського права, де-факто, з часу затвердження у місті місцевого самоврядування:

- Сьогодні рішення суду та звернення міського голови прокоментував речник президента, сказавши, що «в нас немає коментарів, відбувається суд й ми нічого не можемо зробити». Можете ви зробити: треба просто дати команду з Банкової не тиснути на апеляційний суд, дати йому розібратися у цій справі, - висловів недовіру у незалежність судової гілки української влади Олександр Ломако. - Якщо розібратися у ній (у справі Владислава Атрошенка, - прим.), буде просто смішно: за умовне порушення, яке не має ніякого відношення до реальності, відсторонити міського голову від обраної посади на рік. Я цього зрозуміти не можу. Якщо суд це справедливо розгляне, рішення буде на користь нашої громади. Просто не треба тиснути на суд. 100 процентів, що закон й правда на нашому боці. Хочем звернутися до президента з дуже простим меседжем: «Ви – гарант Конституції. Будьте ним, будьте з Черніговом й ми Вам за це подякуємо».

За звернення проголосували всі присутні на сесії 23 депутати.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW