Чи вплине зима на перебіг війни в Україні



Чи не зупинить прихід холодів війну? Чи змінить її темп і буде використаний Україною та росією для планування масштабних військових кампаній у 2023 році? Військові аналітики та експерти як в Україні, так і за її межами аналізують можливу стратегію українців та рашистів у зимовий період. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України проаналізували можливі сценарії розвитку військових подій в Україні у зимовий період. 

Свій прогноз впливу зими на війну в Україні надає австралійський генерал-майор у відставці Мік Раян. На основі подібних зимових військових кампаній на Півдні Афганістану в 2006-2007 роках, Кореї (бої поблизу водосховища Чосін), Другої світової війни (Східний фронт, битва на Виступі тощо) Раян вважає, що:

росія постарається використати паузу на свою користь. Новий командувач генерал суровікін використає зиму для спланування наступальних кампаній, які проводитимуться 2023 року. Основною метою призначення путіним суровікіна на вищу військову посаду залишається загарбання наступного року решти території, яка ще не була загарбана в п’ятьох українських областях, анексованих путіним у вересні. Тому головним напрямком діяльності російського військового керівництва стане накопичення запасів боєприпасів та формування досвідченого особового складу для цих майбутніх кампаній. З цією метою суровікін перегляне склад керівництва російськими військами в Україні, внесе певні зміни в організацію сухопутних військ, розподіл ключових сил і засобів та головних командирів сил вторгнення. Проте в умовах виведення військ з Херсона та відсутності належних людських та матеріальних ресурсів це буде проблематичним. З’являється дедалі більше повідомлень про те, що путін готує черговий «виток» мобілізації на поле бою резервістів через масові втрати першої хвилі. Кремль розраховує таким чином до середини грудня відправити до України ще близько 100 тис. «свіжих» російських військ. При цьому слід мати на увазі, що при пересуванні такої кількості бійців, їх управління починає давати збій та призводить до втрат та програшу. Це вже відбувалося під Києвом, Черніговом, Херсоном та Харковом і, безумовно, буде відбуватися знову.

З метою вчинення тиску на українську владу та примушення до перемовин на умовах кремля, російські військові продовжать атакувати українські війська, бази, інфраструктуру та електромережі з використанням ракет і безпілотників. Проте, за оцінками Раяна, зазначена стратегія тотального терору щодо об’єктів енергетики та газогонів на ділі спрацює проти кремля, адже зробить більшість європейських урядів більш рішучими у своїй підтримці українського народу. 

ЗСУ продовжать шукати і знищувати російські об’єкти командування і управління російської армії і намагатимуться не втратити ініціативу після вдалих Харківської та Херсонської наступальних операцій.

Інші професійні військові та експерти дають своє бачення розвитку подій на найближчі місяці:

Колишній командувач військ США в Європі генерал Бен Годжес вважає, що взимку українська армія продовжить контрнаступ та будуть тиснути на окупантів, але темп сповільниться. Він наголосив, що українська армія більше підготовлена, тому вона однозначно матиме успіхи взимку, адже російські військові, на його думку, недостатньо оснащені, неготові й ненавчені.

Військовий експерт Олег Жданов також вважає, що бойові дії взимку не стихнуть, а будуть активними, і морозна, суха погода дозволить ЗСУ виконувати бойові завдання та проводити контрнаступальні дії на окремих ділянках та напрямках. Адже після витіснення росіян з Херсона Україна не демонструє жодних ознак припинення наступу на зиму, або того, що війна зайде в глухий кут. На Сході українські війська продовжують просуватися вперед і відбили неодноразові спроби росії загарбати такі міста, як Бахмут і Павлівка, а на Півдні ЗСУ завдають ударів глибоко в тилу російських військ на східному березі Дніпра, навпроти Херсона. 

У політичному плані українська влада на чолі з Президентом протягом зими намагатиметься зберегти для своєї країни військову, гуманітарну, розвідувальну та фінансову підтримку Заходу. Президент України продовжуватиме консультуватися із західними лідерами щодо реалізації свого плану з 10 пунктів для припинення війни, який він представив на зустрічі G20 минулого тижня.

Буде активізована боротьба з російськими інформаційними операціями, які намагатимуться переконати європейців у тому, що їхні високі рахунки за опалення взимку пов’язані з їхньою підтримкою України.

Українська влада намагатиметься протягом зими запобігти ініціативам розпочати найближчим часом переговори з росіянами. Враховуючи динаміку розстановки військових сил на полі бою та огидну поведінку росіян на всіх рівнях під час їхнього вторгнення, немає жодних раціональних причин для того, щоб Зеленський погодився на переговори зараз.  

Джастін Бронк, старший науковий співробітник з військових наук Королівського інституту безпекових досліджень Royal United Services Institute, вважає, що українські спецпризначенці та партизанські сили підтримуватимуть стійку динаміку дрібномасштабних атак в тилу росії. Це підтверджується тим, що Україна продовжує завдавати ударів в глибокому тилу російських військ. Повідомляється про ракетні удари по російських силах, які перегруповуються в кількох місцях уздовж східного берега, а також про удари, завдані останніми днями по південних містах Мелітополь і Генічеськ, розташованих поблизу узбережжя Чорного моря, більш, ніж за 40 миль від фронту.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк А.Міллі припускає, що взимку обидві сторони візьмуть оперативну паузу через те, що низькі температури, бездоріжжя, дощі знижують бойову активність та ускладнюють переміщення техніки та логістику. Експерт Українського інституту майбутнього І.Ступак вважає, що російські військові сподіваються перезимувати в Україні і розраховують, що сніг та морози сповільнять наступ ЗСУ, і тоді їм вдасться перепочити. Для цього росіяни намагаються створити умовну демаркаційну лінію в зоні бойових дій та укріпити її траншеями й протитанковими бетонними укріпленнями. Прогнозується, що на фронті все перейде у довготривалі артилерійські дуелі, а повномасштабні бойові дії з боку України відновляться навесні після достатньої концентрації сил для проведення широкомасштабної наступальної операції в напрямку Мелітополя на Півдні, або на Сході, продовжуючи наступ, який витіснив російські війська з Харківської області. Проте український військовий експерт П.Черник не виключає можливості нового наступу росіян з Півночі з огляду на останні новини про військову активність в Білорусі.

Незважаючи на різноманіття експертних прогнозів, вочевидь, прихід холодів не зупинить війну, але змінить її темп і буде використаний як Україною, так і росією для планування масштабних військових кампаній у 2023 році. Обидві сторони шукатимуть способи отримати перевагу над супротивником, загарбати територію, применшити потенціал іншої сторони та підірвати її моральний дух.  



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW