Буржуйки й генератори : як запобігти пожежі — пояснення ДСНСЗ відключенням електроенергії, через масові ракетні обстріли. Серед українців виріс попит на генератори й буржуйки. Наскільки вони небезпечні та як запобігти пожежі? Про це Суспільному розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Генератори працюють на легкозаймистих рідинах. Загроза в тому, що вони виділяють велику кількість токсичних продуктів. 

“Це як завести автомобіль в гаражі, і весь час залишатися в закритому приміщенні. Людина може просто отруїтися чадним газом. Він дуже небезпечний”, — розповів Хорунжий.

За його словами, генератори потрібно встановлювати не в приміщеннях, а на відкритій території. Відстань від генератора до вікон і вхідних дверей має бути не менше, ніж 6 метрів. Це запобігає тому, щоб ці токсичні продукти не потрапили в приміщення, щоб люди не задихнулися.

“Є ще такий пристрій — детектор чадного газу. Ми радимо їх встановлювати і у приміщеннях для того, щоб під час пічного опалення або користування іншими теплогенеруючими приладами, детектор міг сигналізувати про перевищену кількість чадного газу і передати гучним звуковим сигналом”, — сказав Хорунжий.

Він додав, що встановлювати генератори на балконі категорично не можна. Також відповідно до державних будівельних норм опалення, вентиляції та кондиціонування, заборонено використання буржуйок в багатоповерхових будинках, в цокольних та підвальних приміщеннях.

“Це чадний газ та пожежна небезпека. Їх можна використовувати в приватному секторі в будівлях до 2-го поверху. Щодо генераторів — те ж саме”, — сказав речник ДСНС.

По-перше, це пожежна небезпека, не можна зберігати дома легкозаймисті речовини. По-друге, це токсичні продукти горіння.

Головне — не залишати газові пальники без нагляду. Коли покористувалися, потрібно від’єднати газовий балончик від пальника і покласти в безпечне місце, подалі від дітей. Діти не мають знати, де ці балончики лежать. Захищати їх від сонячних променів або інших теплових проявів енергії, щоб вони не вибухнули. Купувати газові пальники потрібно в ліцензованих точках продажу. Вони мають бути сертифіковані.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW