Польща підвищує боєготовність свого війська: як європейські лідери відреагували на удар росії на території НАТО15 листопада війська рф завдали масованого ракетного удару по Україні, який зачепив ще дві держави Польщу та Молдову. Через нові загрози Польща підвищує боєготовність свого війська і думає про задіяння статті 4 Договору про НАТО. 

Редакція розкаже про реакцію європейських лідерів на події 15 листопада на території НАТО. 

Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер повідомив, що сьогодні стався вибух, який призвів до загибелі двох людей, на місці працюють служби. Процедури виконані, ухвалене рішення про підвищення боєготовності підрозділів на місцях в нашій країні.

Польща підвищує боєготовність свого війська: як європейські лідери відреагували на удар росії на території НАТО, фото-1

Польський уряд вивчає наявність підстав для запуску процедур, передбачених Статтею 4 Північноатлантичного договору. 

Уряд країни оприлюднить повідомлення про інцидент, яке буде «чітким і строгим, зрозумілим по суті, щоб не було ніяких перекручувань».

Стаття 4 передбачає запуск консультацій, коли, на думку будь-якої з країн НАТО, небезпека загрожує територіальній цілісності, політичній незалежності або безпеці держави-союзниці.

Нагадаємо, раніше президент Зеленський заявив, що росія вдарила ракетами по території Польщі.

Як європейські лідери відреагували на удар росії по території Польщі

МЗС Естонії заявило про солідарність із Польщею: "Останні новини з Польщі викликають неабияке занепокоєння. Ми тісно консультуємося з Польщею та іншими членами Альянсу. Естонія готова захищати кожен дюйм території НАТО. Ми повністю солідарні з нашим близьким союзником Польщею".

Міністр оборони Латвії Пабрікс засудив наслідки російської ракетної атаки: "Мої співчуття нашим польським братам по зброї. Злочинний російський режим випустив ракети, що були націлені не лише на українських цивільних, але й приземлилися на території НАТО в Польщі. Латвія повністю солідарна з польськими друзями і засуджує цей злочин".

Президент України Зеленський закликав світову спільноту до дій і запевнив, що Україна завжди підтримає польський народ: "Терор росії не обмежується лише нашими державними кордонами – російські ракети вдарили по Польщі. Це російський ракетний удар по колективній безпеці, це дуже суттєва ескалація! І я хочу зараз сказати всім нашим польським братам і сестрам: Україна завжди вас підтримає! Вільних людей терор не зламає! Перемога можлива, коли немає страху! У нас із вами – немає".

Президент Євроради Мішель шокований повідомленнями про вибухи російських ракет на території Польщі: "Ми – разом з Польщею. Підтримую зв'язок з польською владою, членами Європейської Ради та іншими союзниками".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW