Чому під час відключення світла зникає мобільний зв'язок та що з цим робитиросійський агресор не зупиняється у своєму тероризмі та обстрілює об'єкти критичної інраструктури України. У тому числі і енергетичну інфрастурктуру, через що жителі залишаються без електроенергії, а пізніше і без мобільного зв'язку.

Через відключення електроенергії в Україні базові станції втрачають живлення, а мобільні оператори Vodafone, lifecell та Київстар не завжди встигають доставити всюди генератори. Через це може виникнути зникнення голосового звʼязку і мобільного інтернету, - пише Ліга.

Робота обладнання мобільного звʼязку та інтернету залежить від електропостачання, адже базові станції оснащені резервними джерелами живлення. Коли вимикається централізоване електроспоживання - батареї також автоматично вимикаються, адже у середньому вони можуть забезпечувати роботу протягом чотирьох-пʼяти годин після вимкнення електроенергії.

"Якщо відбувається прогнозоване відключення або короткострокова відсутність живлення, мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Якщо за цей час живлення не з’являється – доводиться переходити на генератори", - пишуть у Лізі.

Київстар, як і інші оператори, мають великий парк таких дизель-генераторів. Однак, якщо відключення електроенергії є тривалими і масштабними та охоплюють одночасно різні райони, міста чи села, абоненти можуть відчувати складнощі зі зв'язком та інтернетом. Це пов'язано з тим, що доставлення альтернативних елементів живлення одночасно до великої кількості базових станцій та технічних майданчиків потребує часу.

"На жаль, у разі зникнення напруги насамперед відключається домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, переходять на мобільний інтернет", – пояснили у Vodafone.

Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють, як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача. 

Мобільні оператори вже працюють із цією задачею. Розширюють ємність мережі там, де це можливо, за допомогою додаткових спектрів та інших технічних рішень. 

Є кілька рекомендацій, які допоможуть зменшити навантаження на мережу та запобігти складнощам у зв'язку. Якщо всі виконають ці прості дії, операторам буде легше забезпечити надійний доступ до мобільного інтернету: 

  • вимкніть автозавантаження медіа в месенджерах;
  • не використовуйте під час відключень електроенергії застосунки, які споживають великий обсяг трафіку (наприклад, YouTube) або встановіть низьку якість відео.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW