Чи зміниться хід війни в Україні: авіаудари Ізраїлю по місцю збору іранських дронів-камікадзе у Сирії21 жовтня військово-повітряні сили Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдали авіаційного удару крилатими ракетами і керованими бомбами біля аеропорту Al-Dimas на заході провінції Ріф-Дамаск у Сирії. Як повідомляє Сирійський центр спостереження (SOHR), прямим ударом ізраїльських ракет було знищено радіолокаційну станцію YLC-6M сирійських сил, злітно-посадкову смугу аеропорту та обладнання і комплектуючі, що використовувались для збирання безпілотників іранського виробництва. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України проаналізували наслідки для України авіаудару Ізраїлю по місцю збору іранських дронів-камікадзе у Сирії.

Високоточний удар Ізраїлю створить перешкоди планам Ірану з надання росії безпілотників. Та чи справді це змінить хід війни? 

Під час удару також були ліквідовані і бойовики «Хезболла» – ліванської бойової партії. Вони воюють у Сирії за режим Башара Асада, який тримається при владі завдяки путіну.

За даними Сирійського центру спостереження, Іран і підтримувані ним бойові угруповання «Хезболла» протягом останнього часу практично повністю контролюють військовий аеропорт Дімас на південному сході Сирії та облаштували поблизу аеродрому шахти для зберігання іранської зброї. Знищений в аеропорту центр збирання іранських дронів біля цього аеропорту почав працювати з січня-лютого 2022 року, коли з Ірану прибули складові до іранських БПЛА та боєприпаси. Іран використовував його як майданчик для зберігання комплектуючих та додаткових компонентів для збору дронів, які таємно доставляли на сирійську територію в розібраному вигляді для подальшого налагодження вже на місцевих підприємствах. Незважаючи на неодноразові заяви Ірану, що він не постачав таку зброю росії, ізраїльський журналіст Макс Лур’є стверджує, що дрони готувались до відправки в рф, щоб використати на війні проти України. Приблизно за тиждень до цього закордонні ЗМІ повідомляли про ще один удар, після якого ізраїльська авіація також «приземлила» велику партію дронів, призначених для передачі рф.  

Варто нагадати, що між Ізраїлем та Ліваном досі відсутня мирна угода, а також немаркований морський кордон, де нещодавно, було знайдено потужне газове родовище «Каріш». Саме бойовики «Хезболла» наприкінці липня запустили три іранських дрони у напрямку газової платформи «Каріш». Тоді Ізраїль збив їх за допомогою F-16 та ЗРК Barak 8 з борту корабля класу Saar 5. Після знищення цих дронів Ізраїль офіційно повідомив, що іранські БПЛА у руках «Хезболла» Ізраїль вважає однією з загроз своєї безпеки. Станом на 2021 рік це угрупування накопичило понад 2 тис. іранських дронів типу Karrar та Shahed.

Тобто Ізраїль ударом по Сирії здебільшого вирішує свої безпекові задачі з обмеження здатності Ірану передавати зброю до Сирії, виробляти зброю на території цієї країни та створювати в ній базу проіранських сил.

Проте, з урахуванням того, що високоточний удар Ізраїлю повністю знищив лінію збору іранських безпілотників та порушив логістичні ланцюжки Ірану з їх постачання, процес їх відновлення займе певний час. Це створить перешкоди у планах Ірану з надання росії балістичних ракет з підвищеною точністю класу «земля-земля» (зокрема, Fateh-110 і Zolfaghar) та додаткових безпілотників Mohajer-6 і Shahed-136. 

Тобто розвиток подій у Сирії дає підстави прогнозувати певне зниження ефективності використання іранських безпілотників під час російських авіаударів по Україні.

Крім того, зазначена ситуація стане черговим аргументом на користь заклику ООН розслідувати звинувачення у використанні росією для нападу на Україну безпілотників іранського походження.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW