Студенти з ТОТ і внутрішні переселенці будуть навчатися за кошти держбюджетуУряд затвердив механізм переведення студентів на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти. До кінця року на покриття витрат буде виділено 363 млн грн.

Студенти з тимчасово окупованих територій та внутрішні переселенці навчатимуться на бюджеті. На засідання 21 жовтня Уряд ухватив відповідну постанову, розроблену за дорученням Президента Володимира Зеленського. Про це повідомило Мінреінтеграції.

Порядок поширюється на заклади фахової передвищої та вищої освіти державної та приватної форм власності.  

Можливість перевестися на навчання за державні кошти отримали такі категорії студентів: 

  • Особи, які проживають на тимчасово окупованій території в умовах воєнного стану, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня та 15 лютого 2022 року включені до переліку затвердженого Мінреінтеграції;
  • Особи, які виїхали з таких територій; 
  • Діти загиблих захисників України; 
  • Учасники бойових дій і їхні діти; 
  • Особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.  

Як це працює?  

Для переведення на бюджет студенти мають звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш верифікує подані документи, що підтверджують право на переведення. 

Також, студенти отримуватимуть соціальну стипендію. Її розмір залежно від категорії стипендіатів і виду навчального закладу визначений Міністерством освіти і науки України.  

Переведення буде здійснюватися за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW