Попри війну в Андрушівській громаді вдалося завершити проєкт будівництва нових очисних спорудПопри війну в Андрушівській громаді вдалося завершити проєкт будівництва нових очисних споруд.

Напрочуд важливий для громади проєкт був фактично заморожений протягом 9 років. Але у 2021 році обласною владою було прийнято принципове рішення завершити роботи та ввести об'єкт в експлуатацію. Про це інформує голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Масштабне оновлення очисних фінансувалось коштом Держави, коштів обласного бюджету та громади. Загалом вартість проєкту склала понад 14 мільйонів гривень. Наразі підприємство уже працює, приймаючи та переробляючи у необхідному обсязі каналізаційні стоки Андрушівської громади, де проживає понад 20 тисяч жителів та розташовано десятки різноманітних виробництв. До того, стоки з 9-тисячного міста у більшості, без поверхневої очистки потрапляли у Гуйву, а далі у Тетерів.

За словами керівника громади, відсутність очисних споруд не лише створювала значні екологічні ризики для громади, але й була стримувальним фактором для залучення інвестицій. Адже однією з вимог майбутніх інвесторів, для розвитку їх бізнесу на території Андрушівки та прилеглих населених пунктів була, зокрема, й наявність діючих очисних споруд.

На сьогодні, тут очищається 10 тисяч кубометрів стічних вод на добу. Своєю чергою, підприємство працює над тим, щоб збільшити потужності до 30 тисяч кубометрів за добу.

Реконструкція відбувалася із застосуванням нових й сучасних технологій. Окрему вдячність висловлюю підрядній організації, яка за короткий термін змогла добудувати об’єкт. Своєю чергою, будівельна компанія продовжує реалізовувати інші соціальні проєкти, як будівництво котелень та енергомереж, а також відновлює міста на півночі, що постраждали від російської агресії.

«Впевнений, що в час війни, такі проєкти надзвичайно важливі, а завершені очисні споруди дадуть можливість поліпшити стан довкілля та в майбутньому покращити інвестиційний клімат у громаді», - резюмує Віталій Бунечко.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW