"Боялися, що покалічать і все повідрізають": що відбувається у секретному українському таборі для полоненних окупантівВ єдиному та найбільшому таборі України та Європи для російських та "ЛДНРівських" військовополонених показали, як живуть та чим займаються ті, хто прийшов вбивати українців.

Журналіст ТСН побував у цій установі. Її точне місце розташування, кількість полонених - не розголошується владою. Так рекомендували військові та українська розвідка.

Найперші полонені, які сюди потрапили декілька місяців тому, були впевнені, що їх очікує знущання, катування, деякі, навіть, вважали - їм відріжуть все, що відрізається.

"У них був страх. Коли їх привезли, надали можливість помитись, одягнутись, коли нагодували - страх розвіявся, але вони не могли спочатку звикнути до цього", - розповіли нам в установі. Як ми з’ясували, наймолодшому серед полонених - 19 років, найстаршому - 56.три

Перші дні

Після того, як черговий солдат "другої армії" світу переступив поріг цього табору, він проходить низку обов’язкових процедур. Серед них: здача на зберігання особистих речей, форми, медогляд, отримання білизни та одягу. Після цього полонені відправляються на 14-денний карантин. Простіше кажучи, проходять адаптацію. Деяких навіть навчають правильно користуватись електрочайником та бойлером.

Форма російських полонених / ©

Форма російських полонених / ©

Форма російських полонених

Після проходження карантину полонені направляються в інші житлові корпуси.

Один з корпусів для полонених / ©

Один з корпусів для полонених / ©

Один з корпусів для полонених

У кожного з них є ліжко, постільна білизна та невеличка тумбочка для особистих речей.

Житлове приміщення для полонених / ©

Житлове приміщення для полонених / ©

Житлове приміщення для полонених

Деякі з полонених виявляють бажання читати - для цього в тюремній бібліотеці беруть книжки. Наприклад, біля ліжка одного з них ми побачили підручник з географії України, інший полонений, як виявилось, вивчає фізику.

В полоні окупанти вивчають географію України по підручнику / ©

В полоні окупанти вивчають географію України по підручнику / ©

В полоні окупанти вивчають географію України по підручнику

"Багато з них прохають дати підручники з англійської мови", - розповіли нам працівники табору.

Режим дня

Як і вимагає міжнародне законодавство, полонені в таборі мають право на сон протягом 8 годин. Будять їх о 6-й ранку, дають час на ранкові процедури. Після сніданку полонені працюють. Далі за розкладом - обід. Після завершення робочого часу в них дозвілля. За бажанням та після узгодження вони можуть навіть грати в футбол на тюремному стадіоні. Після вечері також надається вільний час.

Тюремна перукарня для російських полонених / ©

Тюремна перукарня для російських полонених / ©

Тюремна перукарня для російських полонених

Як розповіли нам в цьому таборі, багато хто з полонених виявляє бажання дивитись теленовини. В момент приїзду журналіста достатньо велика група полонених вивчала слова відомих українських пісень, щоб потім співати їх.

Російські полонені вчать слова українських пісень / ©

Російські полонені вчать слова українських пісень / ©

Російські полонені вчать слова українських пісень

Після вечірніх процедур, о 22:00, полонені мають право піти спати. На вихідних до них приїжджає священик, але в таборі не пригадують, щоб хтось з росіян прохав його вислухати сповідь.

Бігають в укриття від своїх загроз

У разі оголошення повітряної тривоги всі полонені, незалежно від часу доби, йдуть в укриття.

"В такі хвилини у них найбільше розчарування в "русском мире", - коротко резюмує працівник табору.

Їдять борщ та м’ясо

Полонених годують тричі на добу.

Меню для полонених окупантів / ©

Меню для полонених окупантів / ©

Меню для полонених окупантів

"Наприклад, перші страви - це борщ або суп, другі - каші або картопля. Обов’язково - риба або м’ясо, салати, хліб", - розповіли нам в таборі.

Родичі "скидають" виклики

У полонених є право телефонувати рідним зі спеціального тюремного телефона. Але, як виявилось, буває і таке коли російські мами або не беруть слухавку у разі дзвінка з українського номера, або роблять вигляд, що не чують.

"Був такий випадок, коли полонений зателефонував родичці, та вислухала і відповіла, що не чує, потім взагалі чомусь сказала: "Хелоу, хелоу" і на цьому все", - розповіла нам працівниця установи, яка організовує дзвінки для полонених окупантів.

Вже не всі моляться на путіна

В установі визнають, що багато з полонених продовжують триматись своєї проросійської позиції. Деякі з окупантів відверто не розуміють, чому їх тримають у полоні.

"Але є і такі, які кардинально змінили своє ставлення", - кажуть працівники установи. При цьому в таборі пригадують полоненого, який напередодні обміну дякував за ставлення до себе.

"Коли зрозумів, що буде обмін, то поскаржився журналісту, що його погано кормили, але стався курйоз - його не захотіли обмінювати, і йому довелось повернутись до нас. Тепер знову каже, що їжа хороша",- розповіли в установі.

Звідки приїхали вбивати

За словами керівництва табору, тут утримуються полонені майже зі всіх регіонів Росії.

"З Московської області, Пітера, з Сибіру. Є полонені, які були мобілізовані з окупованих територій",- кажуть нам пенітенціарії.

Готуються до свята

Як це не парадоксально звучить, але полонені росіяни виготовляють в установі те, що використовуються в найкращі мирні часи. Наприклад, подарункові різдвяні пакети та опори для домашніх квітів. Коли журналіст ТСН.ua зайшов в робоче приміщення, багато полонених виробляли саме ці подарункові пакети з написом "Щасливого Різдва".

Російські полонені в таборі виготовляють подарункові пакети / ©

Російські полонені в таборі виготовляють подарункові пакети / ©

Російські полонені в таборі виготовляють подарункові пакети

Чи буде таким Різдво-2023, зокрема, і через дії цих полонених, які прийшли в чужу країну вбивати мирних людей, поки питання, на жаль, риторичне.

Подарункові пакети, виготовлені російськими полоненими / ©

Подарункові пакети, виготовлені російськими полоненими / ©

Подарункові пакети, виготовлені російськими полоненими

Водночас, на думку пенітенціаріїв, які працюють з російськими полоненими, близько 60% останніх, після обміну повернуться в лави загарбників. Або нинішня російська влада поверне їх примусово.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW