Музей корифея закарпатського живопису Ерделі відкрили у МукачевіУ Мукачеві відкрили Будинок творчості одного із засновників Закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі. Про це повідомили у пресслужбі Закарпатської обласної ради.

Будинок розташований у мікрорайоні Паланок, біля підніжжя Мукачівського замку. Адальберт Ерделі жив тут із шести років. Вже в дорослому віці, отримавши освіту в Європі та згодом оселившись в Ужгороді, художник часто приїжджав сюди до батьків на вихідні. На кількох картинах живописця будівля має тогочасний вигляд.

Ще донедавна у цьому будинку жили родичі художника, які зрештою вирішили продати оселю. У 2019 році угорці викупили його у рамках програми уряду Угорщини про формування центрів угорської культури. Автор концепції відновлення будинку-музею Атілла Коприва розповів, що автентичний вигляд будинку не відтворювали, оскільки з того часу як там жив художник, помешкання кілька разів перебудовували.

«Ми вирішили зробити просто копію паланківської хати. Стіни зберегли, вибрали в районі підходящий дах, взяли його за основу і будинок гармонійно вписався в навколишній масив», — пояснив Коприва.

Наразі у Будинку творчості Адальберта Ерделі розміщена експозиція репродукцій його найвідоміших картин. Оригінальними є рукописи, телеграми, рисунки, листи та інші особисті речі художника. Також в приміщеннях знаходяться деякі старовинні меблі, які належали батькам митця. Інші предмети докуповувалися в антикварних магазинах, щоб створити атмосферу інтер’єру Мукачева кінця ХІХ ст.

На другому поверсі в мансардному приміщенні створено простір для поселення митців, які приїжджатимуть на різні культурні заходи. Зараз там проживають вимушено переселені художники.

До слова, вулиця, де розташований будинок Ерделі також названа на його честь. Тож усі охочі мають змогу переглянути виставку за адресою вул. А. Ерделі, 22.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW