Повістка на роботу: права та обов'язкиВ Україні все ще проходить мобілізація. Законом дозволено вручати повістки за місцем роботи.

Не всі знають, як проходить цей процес та що можна робити.

Як розповів адвокат Кирило Казак, військовий облік на підприємстві - ціла система дій. Потрібно зібрати, опрацювати та накопичити інформацію про військовозобов'язаних та обмінятися ними з державними органами.

Якщо підприємство отримало повістку, керівник має видати наказ. У ньому повинно буде сповіщення про забов'язання з'явитися до військомату. Наказ потрібно довести до відома працівників та забезпечити прибуття до військомату. У випадку, якщо працівник не з'явився в призначений час - керівництво також має сповістити про це.

Що робити роботодавцю:

  • видати наказ та оповістити працівників;
  • сповістити про час прибуття до військомату;
  • надіслати копію наказу до війсьмомату;
  • проконтролювати прибуття.

Відмова від повістки на роботі

Працівник має право відмовитися від підпису на наказі про повідомлення. У такому випадку складається акт про відмову у присутності трьох осіб. Потім його відправляють до військомату.

Ситуація може скластися так, що роботодавець не може вручити повістку, наприклад, якщо працівник на лікарняному. Також буває, що працівник звільняється.

На практиці бувають ситуації, коли роботодавець з якихось причин не може вручити повістку працівнику.

Якщо військкомат захоче викликати особу, це не буде перешкодою для того, щоб було забезпечено її явку, — підсумував адвокат.

Читайте також: Працівники яких сфер можуть бути "заброньовані" від мобілізації.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW