На ЗАЕС відключено від мережі енергоблок №6Сьогодні, 5 вересня основна частина місії МАГАТЕ поїхала з ЗАЕС. Окупанти відразу відкрили обстріли, які спричинили пожежу. Був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби станції. Бойові дії продовжуються - ремонти ліній зараз неможливі.

Про це повідомила НАЕК "Енергоатом".

В компанії розповіли, що протягом останніх трьох діб російські окупаційні війська продовжують інтенсивні обстріли території навколо Запорізької АЕС. Внаслідок цього були пошкоджені та відключені лінії електропередачі (ЛЕП) 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗаТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Мелітополь. Також пошкоджений АТ 750/330 кВ ЗАЕС. Інші лінії вузла ЗАЕС/ЗаТЕС зазнали пошкоджень ще раніше.

А сьогодні, внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли, була відімкнена ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна, тобто остання лінія, яка з`єднувала вузол ЗАЕС/ЗаТЕС із енергосистемою України. Як наслідок – був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС.

Міністр енергетики України Герман Галущенко вважає, що ситуація знову стала критичною через те, що основна частина місії МАГАТЕ поїхала з ЗАЕС.

"Станція знову знеживлена. Остання лінія, що з’єднувала її з енергосистемою України - ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна – відімкнена через пожежу, що виникла в результаті обстрілів.

Будь-які ремонти ліній зараз неможливі – навколо станції ведуться бойові дії.

Світ знову знаходиться на межі атомної катастрофи.

Деокупація ЗАЕС та створення демілітаризованої зони навколо неї – це єдиний шлях забезпечити ядерну безпеку", - написав Галущенко у Facebook.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW