У Запоріжжі виявили перевищення концентрації сірководню, фенолу та надвисокий вміст пилу у повітріФахівці центру контролю та профілактики хвороб за допомогою мобільної еколабораторії здійснили виміри якості атмосферного повітря вдень та вночі на території житлової забудови. Результат показав перевищення максимально допустимих концентрацій забруднюючих речовин, у повітрі.

Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, передає 061.

Протягом доби були проведені планові моніторингові дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови по північно-східному, північному напрямку факелу викидів в денний час в точках по вул. вул. Рекордна (Вознесенівський район), Скворцова (Заводський район), Передатна (Шевченківський район) у нічний час в точках по вул. Портова (Дніпровський район, та вулиці Українська (Олександрівський район).

Дослідження проводились по забруднюючим речовинам: пил загальний, дрібнодисперсний пил діаметром 2,5 мкм та 10 мкм, оксид вуглецю, формальдегід, діоксид азоту, оксид азоту, озон, хлор.

Враховуючи значну кількість звернень від громадян, були відібрані проби атмосферного повітря для дослідження у санітарно-гігієнічній лабораторії установи на вміст фенолу, аміаку, сірководню.

Протягом доби відібрано для досліджень 28 проб атмосферного повітря та здійснено 16 вимірювань гамма-фону.

Зафіксоване перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі:

По вулиці Рекордній: сірководень - 0,011 мг/м3, в 1,38 рази вище ГДК; фенол – 0,012 мг/м3, в 1,2 рази вище ГДК.

По вулиці .Скворцова: фенол – 0,012 мг/м3, в 1,2 рази вище ГДК.

По вулиці Передатна: сірководень-0,013 мг/м3, в 1,63 рази вище ГДК

По вулиці Українська:сірководень - 0,0096 мг/м3, в 1,2 рази вище ГДК

Також зафіксовані значні перевищення концентрації пилу - дрібнодісперсного пилу PM2,5 – 181 мкг/м3, що перевищує рекомендовану ВООЗ середньодобову концентрацію 15 мкг/м3 та дрібнодісперсного пилу РМ10 – 184 мкг/м3, що перевищує рекомендовану ВООЗ середньодобову концентрацію 45 мкг/м3.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо підприємств-забруднювачів повітря в Запоріжжі

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW