Покарання буде, але не одразу: що загрожує жінкам, які, попри зобов’язання, не стануть на військовий облікЗ 1 жовтня 2022 року деякі жінки зобов’язані стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки згідно з Наказом №313 Міністерства оборони.

Йдеться про жінок із професіями, що споріднені з 14 військово-обліковими спеціальностями (медикині, інженерки, кухарки, бухгалтерки, журналістки тощо).

У Міноборони обіцяють не штрафувати жінок до кінця 2022-го. Однак у багатьох виникло питання, якими можуть бути штрафи з наступного року, пише УП.

Адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів "Українській правді. Життя", яка відповідальність може бути для представниць 14 спеціальностей, якщо вони не стануть на облік до 2023 року.

З 2023 року фахівчинь, вказаних у переліку спеціальностей, які не стали на облік, та їхні підприємства можуть штрафувати.

Водночас до жінок, які тільки мають стати на облік, не можуть застосовувати штраф за ухилення від обліку, адже жінки ще не є військовозобов’язаними, повідомляв міністр оборони Олексій Резніков.

"Тут є колізія, що людину не можуть штрафувати, якщо вона не є військовозобов’язаною, але якщо жінка не стає на облік, то як громадянка вона порушує правила військового обліку", – пояснює Андрій Новак.

Однак якщо жінка зобов’язана стати на облік, але вона цього не зробить, її можуть оштрафувати.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW