Мати загиблого активіста Романа Ратушного передала каску сина до Музею МайдануМати громадського активіста та активного учасника Революції Гідності Романа Ратушного, який загинув у російсько-українській війні, передала каску сина до музею Революції Гідності. 

Про це повідомили в прес-службі музею.

Весь це час будівельна каска Романа зберігалася вдома у Ратушних як артефакт з Майдану та мистецький витвір, адже на ній, за словами матері Світлани Поваляєвої, "цілий сюжет майданівської епопеї: Український дім, шини, беркут, вогонь…".

Хто саме розмалював артефакт – невідомо. Будівельні каски під час Майдану прикрашали митці просто неба, в той період у багатьох учасників протестів були схожі витвори.

То ще був момент, коли ми наївно думали, що ніхто не буде з вогнепальної зброї розстрілювати людей у центрі міста, і ці звичайні пластикові каски зможуть захистити, – говорить Світлана Поваляєва.

Письменниця та колишня журналістка розповіла, що коли розпочалася Революція Гідності, її сину Роману було 16. Він був на Майдані майже щодня, з перших годин протесту. Каже, її син не мав ані скепсису, ані зневіри, і був твердо переконаний, що українці все здолають і з усім впораються.

Він вірив, що можна зробити все – просто треба брати й робити. Так було і з Протасовим Яром, - говорить Світлана.

Мати загиблого активіста Романа Ратушного передала каску сина до Музею Майдану, фото-1

Мати переконана: аби повною мірою зрозуміти історичні події, необхідні артефакти, яких можна торкнутися та відчути енергетику людини.

От ти дивишся на цю каску і розумієш, наскільки це були світлі та величні події, попри всю їхню кривавість”, - згадує мати.

Тепер майданівська каска Романа – частина новітньої історії України та пам’ять про боротьбу за свободу.

Нагадаємо, громадський активіст та засновник громадської організації "Захистимо Протасів яр" Роман Ратушний з першого дня повномасштабної війни брав участь у боях під Києвом. Згодом був розвідником у складі 93-ї бригади "Холодний Яр". Хлопець загинув 9 червня під час виконання бойового завдання на Ізюмському напрямку, трохи не доживши до свого 25-річчя.

Раніше ми розповідали, що 14 липня комісія з містобудування, архітектури та земельних відносин прийняла рішення про створення заказника в Протасовому Яру.

Також на честь активіста та захисника буде перейменована вулиця Волгоградська.

Слідкуйте за оперативними новинами на нашому Telegram-каналі. Тільки перевірена інформаціяAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW