У Чернігові людям, які втратили житло внаслідок російської агресії, пропонують кімнати у гуртожитку



Більше 2-х тисяч приватних будинків і 857 багатоповерхівок зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Відшкодувати завдані людям збитки пообіцяла держава, а поки цього не відбулося, містянам, які втратили свої оселі, Чернігівська міська рада пропонує для заселення кімнати в гуртожитках, які вдалося знайти у житловому фонді.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.

Всього у п’яти гуртожитках вдалося знайти 168 вільних кімнат, куди вже почали заселяти чернігівців. 29 сімей наразі отримали ордери і переїхали туди.

Всього прийнято від містян 95 заяв, і окремо чотири колективних — це ще 505 сімей. Хтось із цих людей відмовляється від запропонованих кімнат через їх територіальне розташування, адже люди звикли жити в конкретному мікрорайоні, а когось не влаштовує загальна площа і їм непросто погодитися після приватного будинку мешкати в кімнаті.

Ще одна категорія людей більше зацікавлена у модульних будинках.

— Хотів звернути увагу, що більшість людей хотіла б отримати модульні будинки. Таким чином, люди пишуть заяву, відмовляються від кімнати у гуртожитку і просять заяву на отримання модульного будинка. Відповідно ми збираємо ці заяви і направляємо на обласну військову адміністрацію, — говорить заступник Чернігівського міського голови.

Умови проживання в гуртожитку

Люди, які погодилися заселятися в гуртожиток, сплачують щомісячно фіксовано плату, яка включає комунальні платежі. Ціна залежить від конкретного гуртожитку, найвища — 1950 грн за особу. Кошти на це їм виділяє держава, як внутрішньо переміщеним особам: на дорослого — 2 тис грн, на дитину — 3 тис грн.

Регулює розселення людей Постанова Кабміну №495. Нею і визначене першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду. Його мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • особи, які втратили працездатність;
  • особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії російської федерації.

Як отримати кімнату в гуртожитку?

Для цього чернігівцям потрібно звернутися до Відділ квартирного обліку та приватизації житлового фонду (вул. Киропоноса, 9), у робочі дні з 8:00 до 17:00, з пакетом документів.

  • Заява про взяття на облік ВПО, які потребують надання житлового приміщення для тимчасового проживання з фонду житла для тимчасового проживання ВПО.
  • Копія документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
  • Копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності).
  • Копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо).
  • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України).
  • Копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання ВПО. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.
  • Документи, що посвідчують особу представника (у разі подання заяви уповноваженим представником).

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW