Окупанти намагаються вербувати маріупольців, які переїхали на підконтрольну Україні територіюОкупанти збирають особисті дані жителів Маріуполя та намагаються вербувати евакуйованих громадян.

Як повідомляє Головне управління розвідки (ГУР), з цією метою організовано приймання заявок про пошкоджене (зруйноване) майно в ході бойових дій.

"Громадянам необхідно подати заявку на відбудову житлових помешкань або відшкодування, у разі коли відбудувати неможливо. В заяві в обов’язковому порядку вказується, що майно, начебто, було пошкоджене в результаті обстрілів ЗСУ. Також, необхідно перерахувати всіх власників житлового помешкання, а також зареєстрованих там громадян і надати інформацію щодо місця їхнього нинішнього перебування", - йдеться у повідомленні.

За даними ГУР, якщо зареєстровані в помешканні громадяни виїхали на підконтрольну Україні територію, або за кордон (окрім РФ та РБ), осіб, які подали заявки, викликають на допит. Надалі вимагають встановити зв’язок з особами що виїхали та спробувати примусити їх до співпраці з окупантами.

У розвідці також зазначають, що сам процес відбудови житлових помешкань досі не розпочався. Випадків грошових компенсацій за зруйноване житло, яке не підлягає відновленню, не зафіксовано.

"Окупанти зносять зруйновані будівлі, проте постраждалим мешканцям варіанти для переселення до іншого житла не надаються. Водночас особам, які втратили житло пропонують переселитися у помешкання місцевих мешканців, які вимушені були виїхати через бойові дії.Ситуація з постачанням води та газу в місті залишається стабільно важкою", - наголосили в ГУР.

Читайте також: Погодитись не можна відмовитися. Що зможуть купити маріупольці на фейкову компенсацію окупантів за зруйноване житлоAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW