У Львові розпочали голосування за нові назви для "російських" вулиць: як долучитисяУ Львові жителі можуть проголосувати за пропозиції для перейменування першого блоку вулиць міста.

8 червня міська рада Львова відкрила голосування за пропозиції для перейменування першого блоку вулиць міста, до якого увійшли 14 назв. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міськради. 

Мешканці можуть обрати один із запропонованих варіантів до кожної вулиці. На першому етапі нові назви обиратимуть для теперішніх вулиць: Карла Брюллова, Олександра Герцена, Михайла Глінки, Дагестанська,  Василя Жуковського, Петра Козланюка, Володимира Короленка, Миколи Некрасова, Івана Сєченова, Льва Толстого, Антона Чехова, Чуваська, Миколи Скрипника, Миколи Кибальчича. 

Голосування за перший блок вулиць триватиме на сайті міської ради до 15 червня. Його можна пройти за посиланням:

  • https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3xsNLDmi-8O3TQM3Zn35tPXpKQCMuLVDSLh4yry5gKcjulQ/viewform

Пропозиція, що набере найбільше голосів на веб-порталі міськради, отримає один голос, що враховуватиметься робочою групою при затвердженні нової назви вулиці. Фінальне рішення щодо перейменування вулиць мають затвердити депутати на сесії Львівської міськради.

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названих на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Повний перелік вулиць є на сайті Львівської міськради: https://city-adm.lviv.ua/news/government/291650-u-lvivskii-hromadi-pereimenuiut-53-vulytsi-perelik

Зазначимо, сформували список топонімів для перейменування на основі пропозицій, надісланих мешканцями Львова, громадськими організаціями, науковими та мистецькими інституціями. 

Після перейменування вулиць у Львові мешканцям не потрібно буде змінювати документи. Замінити документи будуть змушені лише підприємці, однак для них ця процедура буде безкоштовною. 

Читайте також: Як пройшла доба у Львові та області: ситуація станом на 8 червня

Фото на головній: пресслужби Львівської міськрадиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW