Феєрверки на свята у Слов’янську: поліція і рятувальники попереджають про заборониПоліція Донеччини попереджає про небезпеку, яку можуть становити піротехнічні засоби. 

Традиційно новорічні свята супроводжуються гучними салютами, феєрверками і вогнями. Аби ця забавка не стала трагедією, поліція і рятувальники попереджають про основні правила. 

Правоохоронці наголошують, якщо ви вирішили все ж купувати піротехніку, то це має бути лише сертифікована продукція. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності. Забороняється продаж піротехніки неповнолітнім (до 18 років).

Відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів передбачена статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає накладання штрафу в розмірі від 595 до 1700 гривень з конфіскацією предметів торгівлі. Наразі поліція проводить профілактичні рейди. 

Піротехніка може становити небезпеку для здоров’я і життя людини, адже у своєму складі має палаючі елементи виробу, полум’я, небезпечний склад продуктів горіння, звуковий тиск. 

Категорично забороняється:

- розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією на виріб;

- запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);

- нахилятися над виробом під час запуску;

- знаходитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;

- направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;

- кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

- носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу;

- запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;

- залишати побутові піротехнічні вироби без догляду, вживати заходів щодо недопущення безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей;

- використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;

- використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд та будинків;

- проводити запуск виробів при сильному вітрі;

Рятувальники Слов’янська додають, що до будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше.

Безпечних вам свят! AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW