В Ужгороді стартували громадські обговорення щодо перейменування двох вулицьВідсьогодні, 9 грудня і до 9 лютого 2022 року в Ужгороді, відповідно до розпорядження міського голови, проходять громадські обговорення щодо перейменування вулиці Івана Анкудінова на вулицю Академіка Шпеника та перейменування частини вулиці Михайла Лермонтова на вулицю В’ячеслава Приходька.

Про це інформує управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради.

Шпеник Отто Бартоломійович (1938–2020) – доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, відомий вчений у галузі фізики електронних і атомних зіткнень, почесний директор Інституту електронної фізики НАН України, почесний громадянин міста Ужгород.

Наукова діяльність Шпеника Отто Бартоломійовича була пов’язана з сучасною атомною фізикою, оптичною та електронною спектроскопією, фізичною електронікою, моделюванням елементарних процесів в атмосфері Землі і планет. Тривалий час очолював Закарпатське фізичне товариство, був незмінним головою Закарпатського відділення Малої академії наук.

Академік Шпеник – автор і співавтор понад 420 наукових праць, зокрема і 5 монографій та 6 винаходів. За значний внесок у розвиток науки та плідну науково-організаційну діяльність відзначений державними нагородами – орденами «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів (1998, 2008) і князя Ярослава Мудрого V ступеня (2004).

Приходько В’ячеслав Опанасович (1940–2011) – лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (1997). Народний художник України (2004). Народився у м. Золотоноша (нині Черкаська область). Закінчив Ужгородське державне художньо-промислове училище (1959), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (1965). Із 1965 року брав участь у міських, обласних, всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних виставках. Член НСХУ (1973). Мав персональні виставки в Україні, Німеччині, Словаччині, Угорщині. Його твори зберігаються у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, Дирекції виставок НСХУ, Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та в інших музейних і приватних зібраннях.

Пропозиції потрібно подавати до 9 лютого 2022 письмово чи усно за адресою: вул. Небесної Сотні, 4, м. Ужгород, управління містобудування та архітектури, тел.: 617103, 616144 або на e-mail: [email protected] із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.

Ужгородська міська рада

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW