Від Чернігівщини до Парижа. Хто такий козак Савченко-БільськийУ п’ятницю, 3 грудня, о 14:00 в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» (вул. Шевченка, 9) представлять альбом-каталог творів Олександра Савченко-Більського.

Олександр Васильович Савченко-Бі́льський (1900 – 1991), відомий у світі маляр і графік. Він народився у містечку Олишівка поблизу Чернігова у старовинній козацько-старшинській родині.

Його рідні – активні учасники державотворення: дядько контр-адмірал Володимир Савченко-Більський генерал-хорунжий флоту УНР, інший дядько Михайло Савченко-Більський –генеральний секретар хліборобства в уряді Центральної Ради  

Дебют художника відбувся в 1917 році, ще під час навчання на живописному відділенні Київського художнього училища на виставці Товариства чернігівських художників. А вже в 1919 році він був мобілізований до лав армії Денікіна.

У 1923 році йому пощастило переїхати до Франції, у Марсель, де його зразу прийняли до місцевої Академії мистецтв. Але через безгрошів’я замість навчання довелося декілька років тяжко працювати. Спочатку на будівництві, а пізніше на залізниці в Камбре. Зібравши трохи грошей, художник переїздить до Парижа.

В 40-і роки ХХ століття він зробив іконостас для церкви святого Володимира Великого, що на Сен-Жермені в Парижі, який зараз прикрашає український храм святих Сергія і Вакха та Жировицької Богородиці в Римі.

У 1983 році Олександру Савченку-Більському пощастило побувати на Батьківщині туристом. Він так і не побачив рідну Олишівку, але вирішив передати більшу частину своїх графічних творів 1920-1950-х років в Україну, які, на щастя, потрапили до новоствореного Чернігівського художнього музею.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW