"На пам'ять": що таке постковідний синдром і кому він загрожуєПро те, що у пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, ще довго не може відновитись організм, заговорили мало не одразу. Науковці зазначають, що довідка про одужання від коронавірусу не означає, що людина повністю здорова. Після хвороби можливе довготривале відновлення, оскільки "ковід" вражає ряд органів та залишає "на згадку" кілька неприємних симптомів. 

Нервозність, поганий сон, дивна втома і прискорене серцебиття після пройдених ста метрів... Ці та інші симптоми добре відомі тим, хто одужав від COVID-19. Саме вони отримли назву - потковідний синдром.

"Постковідний синдром дає специфічну клініку вже після виписки. Ця клініка є довготривалою та потребує допомоги не одного фахівця, а низки", – зазначає заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

Синдром розвивається протягом трьох місяців після інфікування коронавірусом, а симптоми проявляються не менше двох місяців. Найчастіше проявляється постковідний синдром у патологіях з боку саме дихальної системи, пояснив професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. Богомольця Сергій Дубров. Особливо це стосується людей, які важко переносили COVID-19. Також нерідкі випадки проблем із серцево-судинною системою.

"У людей, які перехворіли на "ковід", може розвиватись міокардит. Такий відсоток – від 7 до 25. І міокардит не одразу вдається запідозрити. Тільки після МРТ серця чи ехокардіографії знаходять ці зміни", – зазначив він.
Окрім того у ряду пацієнтів  навіть через рік після одужання відчуття смаку і запаху повністю не відновилися.

Ще одна проблема, з якою можуть зіштовхнутися перехворілі на "ковід" – нервозність та агресія. 

"Ось нещодавно один таксист мені розповідав, що він з дружиною в легкій формі перехворів, але у них з'явилися напади паніки, занепокоєння, безсоння і так далі. Як ви думаєте, це на якість життя їх впливає? Він сказав "дуже". Постійні скандали, звернення до лікарів, а це дуже дорого", – зазначив він.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW