Путін вирішив видати російське громадянство викраденим українським дітямРосія депортувала з окупованих територій України понад 19,5 тисяч дітей. Українській владі вдалося повернути на Батьківщину лише близько 500 дітей. І здається, диктатор Путін збирається зробити все, щоб більша частина вкрадених українських дітей залишалася в Росії.

4 січня, президент РФ Володимир Путін підписав наказ №11 “Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про прийом до громадянства Російської Федерації”. 

У наказі  зазначається, що діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, які є громадянами України, можуть отримати громадянство РФ за особистим рішенням Путіна без врахування всіх або окремих вимог федерального законодавства. 

Як наголошує український омбудсман Дмитро Лубінець, заяву про вступ у таке громадянство можуть подати керівники російських організацій, в яку влаштовано під нагляд дитину. 

"При заповненні анкети навіть не зазначається інформація про місце проживання заявника, його контактні дані, а лише адреса та контакти за місцем роботи такого заявника, який може зникнути в будь-який момент. 

Вважаю, що присвоєння дітям громадянства РФ робиться для того, щоб депортованих українських дітей “юридично” не залишилось на їхній території.

Тобто виходить, що за депортованих українських дітей, які наразі перебувають у російських закладах чи в російських сім’ях під опікою, можуть подати заяви про вступ до громадянства  - російські громадяни, які Путін буде задовольняти без будь-яких вимог", - написав Дмитро Лубінець у своєму Телеграм-каналі. 

Нагадаємо, що встановлене число викрадених українських дітей, 19,5 тисяч, - дуже не повне. Це тільки ті, імена та прізвища яких вдалося встановити. А є ще діти, батьки яких загинули, наприклад, під час захоплення Маріуполя. Немає кому подати заяву про зникнення дитини, немає даних і у державних органів, бо дитина не була сиротою до початку повномасштабного вторгнення.

Більша частина депортованих дітей - це діти з Маріуполя та Волновахи, бо саме там території знаходилися у блокаді, а евакуація була неможливою.

"Ми розуміємо страшні наслідки таких дій, адже наступним кроком після отримання дітьми “громадянства” РФ, буде усиновлення дітей вже як росіян, а за цим  - зміна їхніх персональних даних.

В один момент може так статися, що жодної української дитини в РФ не залишиться, адже всі вони упродовж наступних 3 місяців можуть стати росіянами.

Як Уповноважений ВРУ з прав людини, буду вживати всіх необхідних заходів для реагування як всередині країни, так і на міжнародній арені. Адже переведення дітей з однієї національної групи в іншу, безумовно, якої є надання примусового громадянства дітям, є однією з ознак геноциду", - заявив український омбудсман.

Зазначимо, що саме за викрадення дітей диктатору Путіну та російській омбудсманці були видані ордери на арешт міжнародним кримінальним судом.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTubeAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW